لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۸

رئيس مخلوع ديوان عالی پاکستان از مردم خواست عليه مشرف قيام کنند


رئيس مخلوع ديوان عالی پاکستان، امروز (سه شنبه) از وکلای دعاوی اين کشور خواست تا با بی اعتنايی به پليس، نسبت به اعلان وضعيت فوق العاده در پاکستان از سوی پرزيدنت پرويز مشرف اعتراض کنند.

افتخار محمد چودری، که هماکنون تحت بازداشت خانگی در اسلام آباد بسر می برد، از طريق تلفن دستی همراه گفت زمان آن فرارسيده است که مردم برای دفاع از قانون اساسی بپا خيزند. وی در حين صحبت بود که سرويس تلفن همراه در پايتخت پاکستان از کار افتاد.

امروز به دنبال اعتراضات روزهای اخير، وکلای حقوقی دادگستری با پرتاب سنگ به مقابله با پليس شتافتند که با استفاده از گاز اشک آور و باتون به کتک زدن آنها می پرداخت.

امروز همچنين نخست وزير پيشين پاکستان، بی نظير بوتو، گفت اصلا در نظر ندارد با پرزيدنت مشرف ملاقات کند. بيش از ۱۵۰۰ نفر، از جمله وکلای حقوقی و سياستمداران اپوزيسيون، از شنبه گذشته که وضعيت فوق العاده اعلام شد، دستگير شده اند، اما بوتو بازداشت نشده است.

کابينه ژنرال مشرف زمان برگزاری انتخابات پارلمانی آتی را مورد بررسی قرار می دهد. نخست وزير شوکت عزيز ديروز گفت انتخابات پارلمانی طبق قرار قبلی در اواسط ژانويه برگزار خواهد شد. اما يک روز پيش از آن (يکشنبه)، آقای شوکت گفته بود انتخابات پارلمانی ممکن است تا يکسال به تعويق افتد.

XS
SM
MD
LG