لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۲

بوتو وارد اسلام آباد شد اما خيال ندارد با مشرف ملاقات کند


نخست وزير پيشين پاکستان، بی نظير بوتو امروز (سه شنبه) وارد اسلام آباد شد. وی در بدو ورودش گفت ابدا قصد ملاقات و مذاکره با پرزيدنت پرويز مشرف را ندارد.

بوتو گفته است برای ملاقات با اعضای حزب اپوزيسيون وارد پايتخت شده است. در سخنانی با خبرنگاران وی از ژنرال مشرف خواست تا قانون اساسی، که از روز شنبه تاکنون با اعلام موقعيت اضطراری به حال تعليق در آمده است، را دوباره حکمفرما سازد.

بوتو از رئيس جمهوری پاکستان خواست تا در تلويزيون ظاهر شده و نسبت به انتخابات سرموعد اواسط ژانويه اطمينان خاطر بدهد.

کابينه ژنرال مشرف امروز برای تبادل نظر در مورد جدول زمانی انتخابات پارلمانی تشکيل جلسه داد. به گفته مقامات هنوز تصميم نهايی در مورد به تاخير انداختن انتخابات گرفته نشده است.

بامداد امروز رئيس مخلوع ديوان عالی کشور پاکستان، که در حبس خانگی بسر می برد، در مکالمه ای با استفاده از تلفن دستی همراه به تهييج هوادارانش پرداخت. افتخار محمد چودری از وکلا و سياستمداران مخالف مشرف خواست تا با بی اعتنايی به پليس، و در اعتراض به وضعيت فوق العاده و برای احيای قانون اساسی بپا خيزند.

امروز بخصوص در شهر مولتان زدوخوردهای بيشتری بين وکلای مدافع معترض و پليس در گرفت.

بيش از ۱۵۰۰ نفر، از جمله وکلای مدافع و سياستمداران اپوزيسيون، از هنگام اعلام موقعيت اضطراری بازداشت و زندانی شده اند. اگرچه، بی نظير بوتو بازداشت نشده است.

بوتو در نظر دارد در روز جمعه آينده در راولپندی برای مردم سخنرانی کند. همچنين عمران خان، ستاره سابق ورزش کريکت و از رهبران اپوزيسيون، امروز بيانيه ای انتشار داد و گفت که از حبس خانگی متواری شده و اکنون در خفا بسر می برد.

XS
SM
MD
LG