لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۶

پرزيدنت بوش از منتقدان استراتژی عراق خواست برنامه خود را ارائه دهند


پرزیدنت بوش عهد کرده است برنامه خود را برای اعزام سربازان بيشتر به عراق، به رغم مخالفت قانونگزاران در هر دو حزب سیاسی امریکا و نبود پشتیبانی عمومی پيش ببرد.

پرزيدنت بوش امروز، شنبه در سخنرانی رادیوئی هفتگی خود گفت تنها عراقی ها می توانند به خشونت های فرقه ای پایان دهند و امنیت را برای کشور خود فراهم آورند. با این حال او یاد آور شد که آنها به کمک امریکا نیاز دارند.

پرزیدنت بوش گفت آمریکا به عراقی ها کمک خواهد کرد تا آنچه را که برنامه ای قدرتمند برای امن کردن بغداد و استان نا آرام الانبار نامید، اجرا کنند. پرزيدنت بوش گفت تحقق اين هدف از طريق ارائه پشتيبانی های بيشتر آمريکاامکان پذير است.

پرزيدنت بوش کسانی را که از برنامه او برای اعزام سربازان بيشتر به عراق انتقاد می کنند به چالش گرفت و از آنها خواست استراتژی خود را ارائه دهند.

دمکرات ها و شمار روز افزونی از جمهوریخواهان می گویند اعزام سربازان بیشتر به عراق ، وضع را بدتر خواهد کرد. نظر سنجی های اخیر نیز نشان می دهد که اکثریت امریکائیان با چنین اقدامی مخالف هستند.

در پاسخ دمکرات ها به سخنان پرزيدنت بوش ، تیم والز، نماینده ایالت مینه سوتا گفت مسئولیت دمکرات ها ایجاب می کند استراتژی رئیس جمهوری را به سئوال بکشند. او اضافه کرد دمکرات ها برای اطمنیان از این که برنامه رئیس جمهوری وضع جاری در عراق را از آنچه هست بدتر نخواهد کرد، پرسش های سختی را مطرح خواهند ساخت.

XS
SM
MD
LG