لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

«مرسدس بنز» و «استلانتیس» برای تولید باتری‌های جدید به یک شرکت آمریکایی پیوستند


ساختمان‌های شرکت مرسدس بنز و استلانتیس - آرشیو
ساختمان‌های شرکت مرسدس بنز و استلانتیس - آرشیو

شرکت‌های خودروسازی «مرسدس بنز» و «استلانتیس»، روز سه‌شنبه ۹ آذر اعلام کردند با هدف جذاب‌تر کردن خودروهای برقی به منظوربازار و مصرف‌کنندگان انبوه، با شرکت آمریکایی «فاکتوریال انرژی» به منظور توسعه فناوری باتری جامد همکاری می‌کنند.

به گزارش آسوشیتدپرس، شرکت مرسدس بنز که بخشی از «دایلمر آی‌جی» ابرشرکت خودروسازی آلمانی- چند ملیتی است، اعلام کرده‌ است که برای توسعه مشترک باتری‌ در حال پیوستن به نیروهای شرکت «فاکتوریال» در شهر ووبورن ایالت ماساچوست است؛ با این هدف که بتوانند سلول‌های باتری پیش ‌نمونه را در اوایل سال آینده میلادی مورد آزمایش قرار دهند.

ابرشرکت خودروسازی چند ملیتی «استلانتیس» که از ترکیب دو شرکت «پی‌اس‌ای» و «فیات کرایسلر» تشکیل شده، اعلام کرد که یک قرارداد توسعه مشترک با فاکتوریال امضاء کرده و در حال اسرمایه‌گذاری استراتژیک» در این شرکت باتری‌سازی است. استلانتیس جزئیات نرخ سرمایه‌‌ را به اشتراک نگذاشت.

باتری‌های «حالت جامد» به جای الکترولیت مایع موجود در اکثر باتری‌های «لیتیوم-یون» کنونی، مواد رسانای جامد دارند. این باتری‌ها می‌توانند انرژی بیشتری را در خود ذخیره کنند،و در اندازه‌های کوچکتری تولید شوند.

XS
SM
MD
LG