لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۵

رئیس فیفا از احتمال میزبانی اسرائيل در جام جهانی خبر داد؛ فلسطینی‌‌ها دیدار با اینفانتینو را لغو کردند


جیانی اینفانتینو - آرشیو
جیانی اینفانتینو - آرشیو

جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا، از احتمال میزبانی مشترک اسرائیل در جام جهانی ۲۰۳۰ با برخی از کشورهای خاورمیانه مانند امارات متحده عربی سخن گفت.

اسرائیل و امارات متحده عربی به تازگی روابط خود را عادی کرده اند.

به نوشته جروزالم پست، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل، عصر سه شنبه ۲۰ مهر با جیانی اینفانتینو دیدار و گفت‌و‌گو کرد. این نخستین سفر اینفانتینو به اسرائیل است.

اینفانتینو در سخنرانی خود در یک کنفرانس سالانه نشریه اسرائيلی جروزالم پست، در پاسخ به سوالی درباره احتمال میزبانی اسرائیل در مسابقات جام جهانی گفت: «هیچ چیز غیر ممکن نیست.»

او گفت: «جام جهانی بعدی پس از قطر، به میزبانی کانادا، مکزیک و ایالات متحده برگزار می‌شود ... پس چرا اسرائیل میزبان نباشد؟»

طبق گزارش‌ها، قرار بود رئیس فیفا همچنین با جبرئیل راجوب، رئیس فدراسیون فوتبال فلسطینی، در رام‌الله نیز دیدار و گفت‌و‌گو کند، اما تشکیلات خودگردان فلسطینی این دیدار را لغو کرد.

دلیل لغو این دیدار از سوی مقامات فلسطینی حضور اینفانتینو در در مراسمی در «موزه بردباری» بود. به گفته مقامات فلسطینی ساختمان این موزه روی یک قبرستان مسلمانان به نام مأمن الله در اورشلیم که از آن به عنوان «قدیمی‌ترین گورستان مسلمانان در اورشلیم» یاد می‌شود،‌ بنا شده است.

XS
SM
MD
LG