لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۵
۲۰:۰۶ ۶.۳.۱۴۰۳

روایت «کاریکاتوری و معیوب» صدا و سیما از «سانحه» بالگرد؛ یک مقام حکومتی: «مصلحت در شهادت» رئیسی بود

۲۱:۳۳ ۸.۳.۱۴۰۳

تعطیلی محل کسب یک شهروند بهائی در ساری به بهانه انتشار «استوری رقص و خوشحالی از مرگ ابراهیم‌ رئیسی» در اینستاگرام

در ادامه فشارها بر بهائیان در ایران محل کسب یک شهروند بهائی در ساری به دلیل انتشار «استوری رقص و خوشحالی از مرگ ابراهیم‌ رئیسی و همراهانش» در شبکه اجتماعی اینستاگرام پلمب شده است.

۰۴:۱۳ ۸.۳.۱۴۰۳

مسیح علینژاد به آنتونیو گوترش: ادای احترام به رئیسی باعث نگرانی «قربانیان وحشیگری رژیم ایران» است

مسیح علینژاد، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل نوشت: «ادای احترام به مقامی که در نقض حقوق بشر دست داشته، پیامی عمیقاً نگران‌کننده برای قربانیان وحشیگری رژیم او ارسال می‌کند.»
او در این نامه سرگشاده خود به آنتونیو گوترش نوشته است: «تکریم قصاب تهران که نقش بسزایی در اعدام‌های دسته جمعی پس از انقلاب اسلامی داشت، بی‌احترامی به یاد قربانیان او و توهین به خانواده‌های آنهاست.»
علینژاد از گوترش خواست به‌جای احترام به «یکی از ضد‌زن‌ترین رهبران رژیم اسلامی»، به زنان ایران پیوسته و شهادت آنها را علیه حکومت بشود، برنامه‌های تجلیل یا یادبود رئیسی را لغو، و از فعالان و دگراندیشان ایرانی حمایت کند.
پیشتر در روز دوشنبه، نرگس محمدی و شیرین عبادی برندگان جایزه صلح نوبل نیز از این اقدام سازمان ملل متحد انتقاد کرده بودند.

۰۰:۰۸ ۸.۳.۱۴۰۳

کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل: مرگ رئیسی نباید باعث فراموشی نقض حقوق بشر در ایران شود

رئیس کمیته حقیقت‌یاب مستقل سازمان ملل در مورد جمهوری اسلامی روز دوشنبه ۷ خرداد در نامه‌ای سرگشاده، با اشاره به گزارش‌های این کمیته درباره وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی، نوشت مرگ ابراهیم رئیسی نباید نقض حقوق بشر در ایران را تحت‌الشعاع قرار دهد.

۲۱:۴۰ ۷.۳.۱۴۰۳

ادعای «بدرقه ۱۲ میلیونی»؛ انتقاد از مراسم یادبود رئیسی در سازمان ملل: قذافی و صدام هم مراسم نداشتند

در حالی که تصاویر متعددی از شادمانی، رقص، نورافشانی، و پخش شیرینی در خیابان‌ها در واکنش به مرگ ابراهیم رئیسی توسط شهروندان در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، مقامات حکومتی مدعی حضور گسترده جمعیت در تشییع رئیس جمهوری اسلامی و همراهانش شده‌اند.

بر اساس تصویر یکسانی که با متن‌های مشابه در روز دوشنبه هفتم خرداد در رسانه‌های حکومتی منتشر شده،، دیوارنگاره‌ای در میدان انقلاب تهران با شرح «بدرقه ۱۲ میلیونی» نصب شده که در آن ادعا شده که جمعیت میلیونی در مراسم تشییع رئیسی و همراهانش حضور داشته‌اند.

۱۰:۱۶ ۷.۳.۱۴۰۳

نرگس محمدی: یادبود رئیسی در سازمان ملل گرامیداشت چوبه‌های دار و کشتار جمعی علیه مردم ایران است

۰۶:۱۷ ۷.۳.۱۴۰۳

اختصاصی صدای آمریکا: مخالفی که از سوی طرفداران حکومت مجروح شد می‌گوید به مبارزه ادامه می‌دهد

نوید که در حمله چهارم خرداد طرفداران جمهوری اسلامی در لندن به تجمع مخالفان حکومت مجروح و در بیمارستان بستری شده است به صدای آمریکا گفت: «به محض ترخیص از بیمارستان، به مبارزه خود ادامه خواهم داد.»

۲۰:۳۴ ۶.۳.۱۴۰۳

ادامه واکنش‌ها به خبر مرگ رئیسی؛ ۱۴ تن از گردانندگان صفحات مجازی در بوشهر احضار شدند

۲۰:۰۶ ۶.۳.۱۴۰۳

روایت «کاریکاتوری و معیوب» صدا و سیما از «سانحه» بالگرد؛ یک مقام حکومتی: «مصلحت در شهادت» رئیسی بود

۱۱:۲۹ ۶.۳.۱۴۰۳

هفت کاربر فضای مجازی در فومن به دلیل واکنش به مرگ ابراهیم رئیسی بازداشت شدند

پلیس امنیت عمومی شهرستان فومن در استان گیلان ۷ کاربر فضای مجازی را در ادامه برخورد با واکنش های عمومی به خبر مرگ ابراهیم رئیسی و به دلیل انتشار محتوا و تصاویر مرتبط با آن، به اتهام «تشویش اذهان عمومی» بازداشت کرد.

به گزارش سایت «دیده‌بان ایران»، فرمانده انتظامی شهرستان فومن روز شنبه پنجم خرداد، درباره بازداشت شش مرد و یک زن شهروند فعال در فضای مجازی گفت که «ماموران پلیس امنیت عمومی با رصدهای صورت گرفته و انجام اقدامات فنی» آنها را در «عملیاتی جداگانه شناسایی و دستگیر» کردند.

براساس گزارش‌ها، موج تازه احضار و بازداشت ده‌ها کاربر فضای مجازی، پس از تهدید پلیس فتا و رئیس پلیس سایبری به واکنش شهروندان درباره حادثه مرگ ابراهیم رئیسی و همراهانش در شهرهای مختلف ایران ادامه دارد.

۱۰:۴۵ ۶.۳.۱۴۰۳

وابستگان جمهوری اسلامی، معترضان به برگزاری مراسم برای ابراهیم رئیسی در آمریکا را به مرگ تهدید کردند

سیامک آرام، مدیر «گروه همبستگی ملی ایران» روز شنبه پنجم خرداد، فیلمی را در صفحه اینستاگرامی خود و این گروه منتشر کرد که در آن، «وابستگان جمهوری اسلامی» او و دیگر تجمع کنندگان معترض به برگزاری مراسم برای ابراهیم رئیسی را «به مرگ تهدید کردند.»

این مراسم روز دوم خرداد در مرکز آموزش اسلامی واشنگتن در ایالت مریلند ایالات متحده برگزار شده بود.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG