لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۸

ادامه «پلمب‌ درمانی»؛ یک داروخانه در شهرری به دلیل حجاب پلمب شد 


پلمب واحدهای صنفی به دلیل حجاب همچنان ادامه دارد.
پلمب واحدهای صنفی به دلیل حجاب همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری فارس، وابسته به نهادهای امنیتی، از پلمب یک داروخانه در شهرری به دلیل آنچه «بی حجابی عامدانه» نامید خبر داد.

دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی شهرستان ری در این رابطه گفت: «در پی انتشار تصاویر ضدفرهنگی از متصدیان یک واحد صنفی داروخانه مستقر در بازار شهرری موضوع سریعاً در دستور کار پلیس اطلاعات این فرماندهی قرار گرفت.» این مقام انتظامی با اشاره به اعزام «ماموران به محل» و «حسب دستور مقام قضائی» از پلمب محل و تشکیل پرونده قضایی به دلیل آنچه «عدم رعایت شعائر دینی و اسلامی» نامید خبر داد.

پیشتر نیز گزارش‌های متعددی از پلمب اماکن صنفی، رستوران‌ها، کافه‌ها و حتی داروخانه‌ها به دلیل عدم رعایت «حجاب اجباری» منتشر شده است.

از آن جمله می‌توان به پلمب یک داروخانه در آمل در نهم بهمن به‌دلیل درگیری لفظی «یک نیروی آمر به معروف» با دکتر داروساز زن به‌خاطر عدم رعایت حجاب اجباری اشاره کرد.

۱۵ آذرماه نیز روزنامه شرق نوشت که داروخانه کلینیک مشهور ناباروی در شیراز به دلیل عدم ارائه خدمات و «تحریک به اعتصاب» توسط سازمان اطلاعات سپاه پلمب شد.

روز یکشنبه ۱۶ بهمن خبری مبنی بر پلمب مطب یک پزشک در کاشمر به‌دلیل واکنش به اعتراض یک زن «محجبه» به نحوه پوشش زنی دیگر در مطبش منتشر و برای پزشک مربوطه پرونده قضایی تشکیل شد.

خبرگزاری فارس، وابسته به نهادهای امنیتی، به‌نقل از محمدحسین درودی، دادستان انقلاب خراسان رضوی، از اعتراض این پزشک که ویدئوی آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، با عنوان «توهین به یک بانوی محجبه و روحانیت» نام برده و گفته است که این پزشک، احضار و تفهیم اتهام شده و قرار قانونی صادر و مطبش پلمب شده است.

برخورد با پزشکان زمانی شکل گرفت که بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت مراکز خصوصی درمان را تهدید کرد و گفت اگر مسایل فرهنگی از جمله حجاب را رعایت نکند «امتیاز لازم برای اعتباربخشی» را کسب نخواهد کرد و ممکن است «اعتباربخشی بیمارستان تایید نشود.»

وزیر بهداشت همچنین در واکنش به آنچه که «بدحجابی» کادر درمان و «سونوگرافی زنان توسط مردان» خوانده شده گفته بود که موضوع رعایت حجاب به مراکز دولتی ابلاغ شده است و «رعایت نکردن قانون حجاب تخلف است.»

XS
SM
MD
LG