لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۲

افزایش نابسامانی در بازار ایران؛ رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی: مردم قدرت خرید ندارند 


نابسامانی اقتصاد بر بازار لوازم خانگی تاثیر زیادی گذاشته است.
نابسامانی اقتصاد بر بازار لوازم خانگی تاثیر زیادی گذاشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از افزایش قیمت دوباره در این حوزه توسط تولیدکنندگان خبرداد و گفت که در شرایط کنونی، ایرانیان «قدرت خرید» ندارند.

اکبر پازوکی به خبرگزاری «ایلنا» گفت که اخیرا «۷ شرکت داخلی» قیمت کالاهای خود را «افزایش داده‌اند» اما هنوز لیست خود را اعلام نکرده‌اند یا در «سامانه ۱۲۴» نگذاشته‌اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ایران با بیان اینکه وقتی «قیمت دلار و مواد اولیه» نوسان دارد تولیدکننده تبدیل به «فروشنده پشیمان» می‌شود، اظهار داشته است: در چنین شرایطی، فروشنده نمی‌تواند اجناس را جایگزین کند.

مسعود نیلی، اقتصاددان و مشاور اقتصادی دولت حسن روحانی شانزدهم بهمن‌ماه در روزنامه «دنیای اقتصاد» نوشته بود: تورم «۱۰ ماهه» سال جاری خورشیدی در ایران «بدون تردید قله تورمی اقتصاد ایران پس از سال‌های ۱۳۲۱ و ۱۳۲۲ محسوب می‌شود.»

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ایران با اعلام اینکه در سمت عرضه نیز «مردم توان خرید ندارند» و روی به «تهیه اجناس بصورت قسطی» آورده‌اند، گفته است که البته خریداران «عواقب» این تغییر سبک اجباری را نیز «بعدا» متوجه خواهند شند.

فرخ زندی، استاد دانشگاه و اقتصاددان نیز پیشتر درباره پیامدهای تشدید معضلات اقتصادی و گسترش فقر بر جامعه، تورم شدید و گرانی افسارگسیخته و تاثیرات آن، به «صدای آمریکا» گفته بود: اقتصاد ایران در لبه پرتگاه سقوط است.

XS
SM
MD
LG