لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۳

علی خامنه‌ای: «صدای ملت ایران در ۱۳ آبان امسال را چرا نشنیدید؟»


علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی

علی خامنه‌ای در سخنرانی صبح شنبه در جمع بسیجیان خطاب به آنهایی که خطاب به حکومت توصیه کرده بودند «صدای ملت را بشنوید» گفت: «صدای رعدآسای ملت در ۱۳ آبان امسال بلند شد، شنیدید؟! شما چرا صدای ملت را نمی‌شنوید؟»

رهبر جمهوری اسلامی، بار دیگر به مراسم خاکسپاری قاسم سلیمانی اشاره کرد و «آن جمعیت عظیم» را «صدای ملت ایران» دانست و خطاب به منتقدان گفت: «این صدای ملت ایران بود، شما چرا نشنیدید؟»

علی خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود، با دیگر مذاکره با امریکا برای «حل مشکلات» را رد کرد و تاکید کرد، «مذاکره مشکل ما با آمریکا را حل نمی‌کند.»

خامنه‌ای در این سخنرانی، معترضان را «تعدادی مزدور» دانست و با «اغتشاشگر» نامیدن معترضان تاکید کرد که «هر اغتشاشگری باید مجازات شود.»

در هفته‌های اخیر، خامنه‌ای بارها بر برخورد سریع با معترضان تاکید کرده است و قوه قضاییه نیز به منظور اجرای دستورات او، با صدور صدها کیفرخواست، برگزاری دادگاه بازداشت شدگان در برخی از استان‌های ایران را آغاز کرده است.

در برخی از این دادگاه‌ها، احکام سنگینی از جمله حکم اعدام صادر شده است که اعتراض و نگرانی نهادهای حقوق بشری، فعالان مدنی و سازمان ملل را درپی داشته است.

رهبر حمهوری اسلامی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به پیروزی تیم فوتبال جمهوری اسلامی در بازی روز جمعه در مقابل ولز، از عملکردشان تشکر کرد.

تیم فوتبال جمهوری اسلامی، روز جمعه در دومین دیدار خود در جام جهانی قطر، با نتیجه دو بر صفر از سد تیم ولز گذشت و در پایان دور دوم بازیهای گروه خود، در جایگاه دوم جدول ایستاد.

در پی این پیروزی جمعی از مردم در برخی از شهرها با حضور در خیابان به شادی پرداختند که حضور نیروهای نظامی و امنیتی در آن پررنگ بود. این اتفاق در حالی روی داد که همزمان در همان روز، معترضان در برخی از شهرها، از جمله در زاهدان، خاش، ایرانشهر و مناطقی از کردستان و تهران نیز با شعارهای علیه حکومت به خیابان‌ها آمدند، که در برخی از شهرها، از جمله در شهرهای بلوچ‌نشین و کردنشین با حمله نیروهای امنیتی و نظامی روبه‌رو شدند.

XS
SM
MD
LG