لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۶

آمریکا علیه دو چینی در ارتباط با «هوآوی» طرح اتهام کرد


دادستان‌های آمریکا روز دوشنبه دو شهروند چین را به تلاش برای ممانعت از تعقیب قضایی شرکت فناوری هوآوی و چهار نفر دیگر را به تلاش به منظور جاسوسی برای پکن متهم کردند.

دادستان‌های فدرال اعلام کردند علیه شرکت‌کنندگان در سه توطئه جداگانه از جمله یک کارزار اطلاعاتی در نیوجرسی و همچنین آزار و اذیت یک شهروند چینی‌الاصل برای بازگشت به چین طرح اتهام کرده‌اند.

مریک گارلاند، دادستان کل ایالات متحده، در جریان یک کنفرانس خبری که بعد از ظهر دوشنبه برگزار شد، گفت: «وزارت دادگستری تلاش‌های هیچ قدرت خارجی را برای به تحلیل بردن حکومت قانون که دموکراسی‌مان بر آن مبتنی است، تحمل نخواهد کرد.»

ساعاتی پیش از این کنفرانس خبری، رسانه‌ها بدون نام بردن از کشوری اعلام کرده بودند یک کنفرانس مهم برای اعلام جرم علیه یک «بازیگر دولتی» برگزار خواهد شد.

با توجه به هشدار روز پنجشنبه اف‌بی‌آی درباره تلاش یک گروه هکری مرتبط با ایران به منظور تاثیرگذاری احتمالی بر انتخابات پیش رو و همچنین گزارش‌های اخیر درباره استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی در جنگ علیه اوکراین، این گمانه‌زنی مطرح می‌شد که شاید ایران کشور مورد نظر در کنفرانس بعد از ظهر روز دوشنبه باشد.

XS
SM
MD
LG