لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۷

وزیر ارشاد: دولت توان برخورد با حمله کنندگان به معتمدآریا را ندارد


علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران ضمن حمایت از سالار عقیلی و فاطمه معتمدآریا اعلام کرد که دولت توان برخورد با "عناصر خودسر" را ندارد.

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران عنوان کرد که سیاست دولت، حمایت از همه هنرمندان است. او فاطمه معتمدآریا را "هنرمند کاملا شناخته شده و خوشنام کشور" نامید و گفت که اقدامات "عناصر خودسر" علیه او مورد تایید دولت نیست.

این عضو کابینه حسن روحانی در عین حال اعتراف کرد: "همه چیز دست دولت نیست. مجموعه امکانات و اختیاراتی که دولت دارد، محدود است و خودش ضوابط اجرایی ندارد تا مستقیما با این افراد برخورد کند."

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، افرادی که "در حوزه برخورد با هنرمندان و کنسرت‌ها تا مراکز دیپلماتیک مانند آتش زدن سفارت عربستان" اقدام می‌کنند "عوامل پرنفوذی هستند که با توجه به پشتوانه‌هایشان عمل می‌کنند."

حمایت از سالار عقیلی

آقای جنتی با اشاره به وقایع پیرامون سالار عقیلی خواننده ایرانی، ضمن حمایت از او گفت که "سالار عقیلی هیچ مشکلی ندارد چون ایشان فرد سیاسی نبوده که رویکردهای تمام شبکه‌های تلویزیونی را بداند. به هرحال افرادی که در زمینه‌هایی تخصصی فعالیت می‌کنند ممکن است شناخت چندانی از برخی شبکه‌ها نداشتند. شاید اگر می‌گفتند بی بی سی ایشان شناخت داشت اما شبکه‌ای مانند من و تو خیلی شناخته شده نیست."

در روزهای گذشته حضور سالار عقیلی، خواننده موسیقی اصیل ایرانی در شبکه ماهواره‌ای "من‌وتو" خبرساز شده بود و فاطمه معتدآریا، بازیگر سرشناس ایرانی در سفر به کاشان با حمله عده‌ای از تندروها مواجه شد که خواستار خروج او از شهر بودند.

آقای عقیلی ابتدا از جشنواره موسیقی فجر کنار گذاشته شد اما با ارسال توضیحی به خبرگزاری فارس و رایزنی خانه موسیقی دوباره مجوز حضور پیدا کرد. خانم معتمدآریا هم اگرچه در حمله تندروها آسیب ندید اما جمعی از چهره‌های هنری ایران از او اعلام حمایت کردند.

XS
SM
MD
LG