لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۶

اولین واکنش سالار عقیلی به حذف از جشنواره فجر: هدفم ترویج موسیقی ایرانی بود


سالار عقیلی نوشت: "فرد سیاسی نیستم و با گرایش‌های سیاسی‌ شبکه‌های ماهواره‌ای اصولا آشنایی نداشته و ندارم."
سالار عقیلی نوشت: "فرد سیاسی نیستم و با گرایش‌های سیاسی‌ شبکه‌های ماهواره‌ای اصولا آشنایی نداشته و ندارم."

سالار عقیلی، خواننده موسیقی اصیل ایرانی که به دلیل حضور در استودیوی تلویزیون "من‌و‌تو" در لندن از جشنواره موسیقی فجر حذف شده بود، در یادداشتی توضیح داد که مشکل به وجود آمده یک "سوءتفاهم" است و او هدفی جز آشنایی بیشتر جوانان با "موسیقی فاخر" ایرانی نداشته است.

آقای عقیلی روز پنجم بهمن ماه به دلیل آنچه "حضور در یک شبکه ماهواره‌ای غیرمجاز" خوانده شد٬ از جدول برنامه‌های جشنواره موسیقی فجر کنار گذاشته شد. این تصمیم اعتراض "خانه موسیقی" را به دنبال داشت.

حسین نوش آبادی٬ سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با ابراز "تاسف" و "شگفتی" از حضور سالار عقیلی در یک شبکه ماهواره‌ای به گفته او "ضد انقلاب" گفته بود که باید منتظر بازگشت این خواننده و توضیح او ماند.

سالار عقیلی اما در یادداشت خود که به طور اختصاصی در اختیار خبرگزاری فارس، متعلق به سپاه پاسداران قرار گرفته، نوشت: "فرد سیاسی نیستم و با گرایش‌های سیاسی‌ شبکه‌های ماهواره‌ای اصولا آشنایی نداشته و ندارم. هدفم صرفا ترویج و شناساندن هنرم بوده و هرگز غیر از راه هنر و تلمذ هنر موسیقی اصیل، راه دیگری نپیموده‌ام."

او همچنین توضیح داده که پرهیز از عکس گرفتن با ایرانیان خارج از کشور را "دور از انصاف و اخلاق هنری" می‌داند و تاکنون هم "با اغلب شبکه‌های تلویزیونی در مورد فعالیت‌های هنری" گفت‌وگو کرده و "مورد خلافی" مشاهده نشده است.

آقای عقیلی با اشاره به یکی از تصنیف‌های محبوب خود با عنوان "وطنم" شایعه مهاجرت خود را نیز تکذیب کرده است: "هیچ تصمیمی برای مهاجرت و ماندن در خارج از کشور را ندارم و به‌زودی به آغوش میهن عزیزم ایران بازخواهم گشت و تا جان در بدن دارم برای وطنم این 'شکوه پابرجا' می‌خوانم."

XS
SM
MD
LG