لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۲

حمله نیروهای تندرو به معتمدآریا در کاشان؛ امام جمعه مخالف حضور او


فاطمه معتمدآریا در کنار پوستر فیلم یحیی سکوت نکرد
فاطمه معتمدآریا در کنار پوستر فیلم یحیی سکوت نکرد

حضور فاطمه معتمدآریا در شهر کاشان مورد اعتراض برخی مقامات این شهر قرار گرفت و جمعی از نیروهای تندرو به سالن سینمای محل حضور این بازیگر سرشناس ایرانی و خودروی حامل او حمله کردند.

فاطمه معتمدآریا بازیگر فیلم "یحیی سکوت نکرد" به همراه کاوه ابراهیم‌پور کارگردان اثر به کاشان رفته بودند تا در نشست نقد و بررسی این فیلم شرکت کنند اما نیروهای مذهبی تندرو به محل سینما حمله بردند و شیشه‌های خودروی حامل او را نیز شکستند.

آقای ابراهیم‌پور به خبرگزاری ایلنا گفت که با حضور نیروهای پلیس٬ مهاجمان امکان ورود به سالن سینما را پیدا نکردند اما "صدای جیغ، فریاد و فحاشی معترضان در طول برگزاری نشست و همچنین بعد از آن کاملا به گوش می‌رسید."

به گفته او خانم معتمدآریا پیشنهاد داد تا در پایان جلسه نقد و بررسی فیلم سالن تخلیه شود و گروه معترض به داخل سالن بیایند و او پاسخ سوالات آن‌ها را بدهد. اما با وجود آنکه نیروی انتظامی این پیشنهاد را پذیرفت معترضان تنها خواستار ترک شهر از سوی فاطمه معتمدآریا بودند.

مصطفی جوادی‌مقدم٬ رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان کاشان نیز به ایلنا گفته که تنها کارگردان فیلم مجوز حضور در این نشست را داشته و معتمدآریا بدون کسب مجوز و باوجود مخالفت مقامات به این جلسه رفته است.

عبدالنبی نمازی٬ امام جمعه کاشان قبل از حضور خانم معتمدآریا در کاشان هشدار داده بود که "عواقب" آن برعهده برگزارکنندگان نشست است.

علی هاشمی طاهری رییس كمیسیون فرهنگی شورای شهر كاشان نیز در گفت‌وگو با رسانه‌های محلی فاطمه معتمد آریا را "خانم كشف حجابی" نامیده و گفته است: "شهرستان كاشان میدان تاخت و تاز عده ای ضد فرهنگ و ضد دین و ضد حجاب نیست چرا كه شهدای ما در راه دفاع از حجاب و ناموس ما به شهادت رسیدند."

فاطمه معتمدآریا به دلیل حمایت از میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و استفاده از نمادهای مرتبط با جنبش سبز پس از انتخابات٬ مدتی ممنوع‌الخروج بود و ممنوع‌التصویر بودن او نیز به تازگی رفع شده است.

او یکی از بازیگران تحسین شده ایرانی در جشنواره‌های خارجی است.

XS
SM
MD
LG