لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۴

کاخ سفید نامه سناتورهای جمهوریخواه را «تضعیف رئیس جمهوری» خواند


جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید آمریکا
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید آمریکا

سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در یک نشست خبری در واکنش به نامه تعدادی از سناتورهای جمهوریخواه به مقامات ایرانی در مورد اعتبار توافق اتمی پس از پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، این نامه را ادامه یک استراتژی حزبی به منظور تضعیف توانایی رئیس جمهوری آمریکا برای هدایت سیاست خارجی و پیشبرد منافع امنیت ملی کشور در جهان توصیف کرد.

گروهی متشکل از ۴۷ سناتور جمهوریخواه در نامه‌ای سرگشاده به آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، هشدار دادند که هر گونه توافق هسته‌ای که با باراک اوباما امضا شود، پس از پایان دوره ریاست جمهوری او می‌تواند اعتبار نداشته باشد.

جاش ارنست در ادامه واکنش به این نامه افزود، واقعیت آن است که تلاش‌های جاری توسط ایالات متحده در کنار متحدان بین المللی آن، در پی یک تعهد عمده و معنادار از سوی دولت ایران برای محدود کردن برنامه اتمی آنها است، که ایرانی‌ها برای جامعه بین المللی روشن کنند برنامه اتمی آنها منحصرا برای هدف‌های صلح آمیز است.

وی همچنین گفت نه تنها جامعه بین المللی، بلکه بطور حتم رئیس جمهوری آمریکا آماده پذیرش حرف ایران نیست و ما مصرا خواهیم خواست که ایرانی‌ها بازرسی دقیق و سرزده از تاسیسات اتمی ایران را بپذیرند، که این نگرانی گسترده بین المللی را رفع خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG