لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۸

بلاتر خواستار لغو ممنوعیت حضور بانوان ایران در ورزشگاه‌ها شد


درخواست بلاتر برای لغو ممنوعیت حضور بانوان ایران در ورزشگاه‌ها
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

سپ بلاتر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، از ایران خواست تا محدودیت برای بانوان این کشور برای حضور در استادیوم‌های فوتبال را لغو کند.

سپ بلاتر وضعیت حال حاضر را «غیرقابل تحمل» دانسته و گفته است مقامات ایران باید درهای ورزشگاه‌های کشور را به روی زنان باز کند.

پیشتر در اوایل اسفند ماه، ۱۹۰ نفر از فعالان مدنی و سیاسی ایران در نامه‌ای از فیفا خواسته بودند که در جهت رفع ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌های کشور کاری انجام دهند.

در نامه این گروه از فعالان ایرانی، از سب پلاتر رئیس فیفا خواسته شده بود بر اساس ماده ٣ اساسنامه فدراسیون بین‌المللی فوتبال، عضويت فدراسيون فوتبال ایران را به حالت تعليق در آورد، يا مانند فدراسیون جهانی والیبال، ايران را از ميزبانی مسابقات بين المللی، که زیر نظر فیفا برگزار می‌شود، محروم کند.

سپ بلاتر به مناسبت روز ۸ مارچ، روز جهانی زنان، مقاله‌ای در مجله هفتگی فیفا نوشته است و در آن اشاره کرده به پیشرفت فوتبال زنان در عرصه‌های مختلف و سپس در قسمتی از آن، با اشاره به مسئله محدودیت‌ها برای حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه‌های کشور، می‌گوید در سفری که به ایران داشت خواسته‌هایی در این زمینه مطرح شد.

XS
SM
MD
LG