لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۰

احمدی مقدم: رهبر مخالف حضور زنان در ورزشگاهها


اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی می گوید آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی با ورود زنان به ورزشگاه ها در ایران مخالف است و این مخالفت تنها شامل دیدن مسابقات فوتبال نمی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرمانده نیروی انتظامی روز دوشنبه در جمع شماری از دانشجویان گفت: «اولین بار احمدی نژاد دستوری را صادر کرد که زنان می توانند وارد ورزشگاه شوند که علما به مخالفت با آن پرداختند، و حضرت آقا نیز با حضور زنان در ورزشگاه مخالفت کردند.»

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت:«از ایشان پرسیدیم که آیا این طرح ها به فوتبال مربوط می شود؟ که ایشان فرمودند خیر و نباید زنان در ورزشگاه ها وارد شوند.»

به گفته اسماعیل احمدی مقدم، فدراسیون والیبال بدون توجه به سخنان نیروی انتظامی مسابقات والیبال را در حضور زنان برگزار کرده است.

اسماعیل احمدی مقدم همچنین درباره جلوگیری از پخش مسابقات فوتبال در سینماها توسط نیروی انتظامی گفت: «وقتی گلی در بازی هایی که از سینما پخش می شد رد و بدل می شد، سن به جایگاه جشن و پایکوبی دختر و پسر تبدیل می شد.»

محمود احمدی نژاد اولین بار در اردیبهشت ۱۳۸۵ به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران به سازمان تربیت بدنی دستور داد برای تماشای مسابقات فوتبال، «مکانی ویژه» را برای حضور زنان در ورزشگاه ها فراهم کند.

این دستور پس از مخالفت شماری از مراجع تقلید در قم، سر انجام با دستور رهبر جمهوری اسلامی لغو شد.

اسماعیل احمدی مقدم گفت دولت می خواهد «به اسم فردوسی» یک همایش دیگر در ورزشگاه آزادی برپا کند. او گفت نیروی انتظامی با همایش اخیر دولت در ورزشگاه آزادی نیز مخالفت کرده بود.

مخالفان دولت محمود احمدی نژاد آن همایش را در راستای حمایت دولت از اسفندیار رحیم مشایی، یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران ارزیابی کردند و اقدام دولت را غیرقانونی دانستند.
XS
SM
MD
LG