لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

اولاند خواستار آزادی فوری شهروند فرانسوی ربوده شده در یمن شد


اولاند خواستار آزادی فوری شهروند فرانسوی ربوده شده در یمن شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه خواستار آزادی یک شهروند زن فرانسوی شد که توسط مردان مسلح ناشناس در صنعا پایتخت یمن ربوده شد.

مردان مسلحی که سوار بر خودروهای بدون نشان بودند، روز سه‌شنبه در خیابان چهل و پنجم در صنعا، راه اتومبیل حامل این خانم فرانسوی را سد کردند و او را به همراه راننده‌اش که مترجم او نیز بود، ربودند. هنوز هیچکس مسئولیت این آدم‌ربایی را به عهده نگرفته است.

فرانسوا اولاند سه شنبه و ساعاتی پس از این حادثه گفت که این آدم‌ربایی در روز روشن و در یکی از امن‌ترین نقاط صنعا انجام شده است و افزود «یک خانم ۳۰ ساله که برای بانک جهانی کار می‌کند، ربوده شده است. این خانم در چارچوب وظایفش عمل می‌کرد و در برابر یکی از وزارتخانه‌های یمن ربوده شد. درخواست می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر آزاد شود.»

این شهروند فرانسه که هنوز نام او ذکر نشده، کارمند شرکتی ا‌ست که در چارچوب قراردادی با بانک جهانی، خدمات مشورتی در اختیار صندوق تامین اجتماعی یمن قرار می‌دهد.

رئیس جمهوری فرانسه که پیشتر در کنفرانسی با شرکت یک هیات سیاسی اقتصادی از ایتالیا، به رهبری ماتئو رنزی نخست وزیر آن کشور شرکت کرده بود، همچنین از هموطنانش که در مناطق تنش‌آلود زندگی و کار می‌کنند خواست که با افزایش هوشیاری و اقدامات امنیتی، خطر درگیر شدن در حوادث مشابه را به حداقل کاهش دهند.

اوضاع کشور یمن ماه‌هاست که با شورش شبه نظامیان شیعه مذهب حوثی بحرانی شده است. در حال حاضر این شورشیان کنترل بیشتر نقاط یمن را در دست گرفته‌اند.

در این تحولات، عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری پیشین یمن که پس از حمله ماه گذشته شبه نظامیان حوثی به کاخ ریاست جمهوری از سمت خود استعفا داد، و اوائل این هفته به بندر عدن در جنوب گریخت، بطور رسمی اعلام کرد که استعفایش را پس گرفته و از نمایندگان مجلس یمن خواست برای مبارزه با حوثی‌ها که آنها را «غاصب» خواند، به او بپیوندند.

XS
SM
MD
LG