لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۶

شیعیان حوثی معترضان در پایتخت یمن را متفرق کردند


اوباما از سیاست های ضد تروریستی آمریکا در یمن دفاع کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

شورشیان شیعه حوثی، در صنعا پایتخت یمن، معترضانی را که علیه آنان تظاهرات می کردند با شلیک هوایی متفرق کردند. شورشیان حوثی با معترضان به زد و خورد پرداختند، دوربین خبرنگاران را شکستند و یازده نفر را دستگیر کردند.

در تظاهرات دیگری در صنعا، حدود دویست معترض در یک میدانی جمع شدند تا به سوی کاخ ریاست جمهوری یمن راه پیمایی کنند. این میدان مرکز اعتراض های سال ۲۰۱۱ یمن علیه حکومت دیکتاتوری علی عبدالله صالح بود.

گروهی از تظاهرکنندگان نیز به قصد راه پیمایی به طرف کاخ ریاست جمهوری در میدان تجمع کردند. حوثی ها از هفته گذشته با بیرون راندن نگهبانان کاخ ریاست جمهوری کنترل محل سکونت عابد ربو منصور هادی را در دست خود گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری دولتی یمن، پارلمان این کشور نشست روز یکشنبه خود به منظور قبول یا رد استعفای عابد ربو منصور هادی، رئیس جمهوری یمن را به تعویق انداخته است.

در همین حال، روز یکشنبه باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده، از اقدام دولت خود برای استفاده از هواپیماهای بدون خلبان علیه پیکار جویان القاعده در یمن دفاع کرد.

آقای اوباما در هند، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت گزینه دیگر دولت او فرستادن نیرو های امریکایی به یمن بود که گزینه مناسب و بادوامی نبود، و حمله به پیکار جویان القاعده با استفاده از هواپیماهای بدون خلبان بهترین گزینه است.

آقای اوباما افزود ایالات متحده عملیات ضد تروریسم خود در یمن را که پایتختش به کنترل حوثی های مورد پشتیبانی ایراندر آمده، معلق نکرده است.

XS
SM
MD
LG