لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۹

باراک اوباما خطاب به کنگره: از ایجاد بحران دست بردارید


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه گفت از کنگره خواست از «عادت ایجاد بحران و آسیب زدن به خود» که به گفته او بارها طی پنج سال گذشته گرفتاری درست کرده، دست بردارد.

آقای اوباما در ادامه افزود «ما همین حالا با یک نمونه از آن روبروهستیم. یک هفته دیگر۱۰۰هزار کارمند، گشت مرزی، بازرس بنادر و امنیت ترابری بدون دریافت حقوق سرکار حاضر می‌شوند، مگر آن که کنگره اقدام کند.»

در مرکز اختلاف در مورد بودجه وزارت امنیت داخلی، موضوع مهاجرت قرار دارد که جمهوریخواهان تلاش می‌کنند فرمان اجرایی رئیس جمهوری را در مورد تعویق اخراج مهاجران غیر قانونی لغو کنند.

جمعه آینده ضرب العجل تصویب بودجه این وزارتخانه است و دموکرات‌ها در سنا تاکنون چند بار طرح جمهوریخواهان را که تصویب این بودجه را مشروط به لغو فرمان اجرایی آقای اوباما کرده است، متوقف کرده‌اند.

از سوی دیگر وزارت دادگستری آمریکا روز دوشنبه خواستار توقف اضطراری رای دادگاه ایالات تکزاس شد.

یک قاضی دادگاه تکزاس هفته پیش در پی شکایت ۲۶ ایالت آمریکا علیه فرمان اجرایی رییس جمهوری آمریکا در مورد تعویق اخراج مهاجران غیرقانونی، به توقف اعمال این فرمان اجرایی رای داد.

در تقاضای وزارت دادگستری مبنی بر توقف رای قاضی فدرال تکزاس که با تقاضای رسمی فرجام از این حکم نیز همراه است، استدلال شده است که حکم قاضی فراتر از حوزه اختیارات دادگاه او صادر شده است.

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG