لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۶

وزیر خزانه‌داری آمریکا: آماده‌ایم تحریم‌های روسیه را افزایش دهیم


جک لو وزیر خزانه‌داری آمریکا
جک لو وزیر خزانه‌داری آمریکا

وزیر خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه در دیدار با همتای اوکراینی خود در کی‌يف پایتخت اوکراين، هشدار داد که در صورت ادامه ناآرامی‌ها در مناطق شرقی اوکراین، تحریم‌های بيشتری علیه روسیه را به اجرا خواهد گذاشت.

جک لو در این دیادار گفت که ایالات متحده آماده است تا در صورت لزوم، فشار بر روسیه را به دليل مداخله مسکو در امور اوکراین افزایش دهد، اما در عین حال تاکید کرد که چنانچه مسکو به مفاد توافقنامه مینسک عمل کند، تحریم‌های اقتصادی غرب علیه روسیه کم خواهد شد.

توافقنامه مینسک شامل برقراری آتش‌بس و خروج نیروهای روسیه از اوکراین است.

از آغاز ناآرامی‌ها در اوکراین تاکنون بیش از ۵ هزار نفر کشته شده‌اند.

وزیر خزانه داری آمریکا از سوی دولت باراک اوباما رئيس جمهوری ايالات متحده، کمک مالی دیگری به اوکراین را نیز اعلام کرد و گفت، «امروز افتخار داشتم با خانم یارِسکو اظهارنامه وام تضمین شده جدیدی به‌میزان یک میلیارد دلار را به‌امضا برسانم. این وام جهت کمک به هزینه‌های خدماتی آینده نزدیک و جلوگیری از آسیب رسیدن به شهروندان اوکراین در اثر تدابیر اقتصادی که لازم‌است اجرا شود اعطا می‌گردد.»

در صورتی که اوکراین به اصلاحاتی که قول داده است عمل کند، دولت آمریکا زيرنظر کنگره، وام تضمین‌شده دیگری به میزان یک میلیارد دلار در اواخر سال جاری میلادی به آن کشور اختصاص خواهد داد.

سال گذشته نیز آمریکا یک میلیارد دلار وام تضمین‌شده به اوکراين داده بود.

XS
SM
MD
LG