لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۹

نقطه عطفی در بیمه جنجالی درمان در آمریکا


مردم در صف ثبت نام بیمه، ایالت کالیفرنیا
مردم در صف ثبت نام بیمه، ایالت کالیفرنیا
بیش از شش میلیون آمریکایی در برنامه بیمه درمانی جدید ایالات متحده ثبت نام کرده اند اما قانونی که حکم اصلاحات بیمه درمانی را صادر می کند، به همان شکل چهار سال پیش باقی مانده است.

بیشتر کارمندان و کارگران آمریکایی از کارفرمایشان بیمه می گیرند و کارفرما هزینه بیمه کارمندان را پرداخت می کند. اما کسانی که چنین بیمه ای ندارند، تا روز دوشنبه (۳۱ مارس) مهلت داشتند تا برای خرید بیمه یا پرداخت جریمه نقدی اقدام کنند.

کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۰ بررسی بیمه درمان آمریکا را تایید کرد. این دستاورد حقوقی عمده باراک اوباما به شمار می رود، هرچند اجرای برخی اصلاحات تاکنون به تعویق افتاده و اکنون در حال شکل گیری است.

بسیاری از قانونگذاران جمهوری خواه آمریکا با اصلاحیه قانون بیمه درمان اوباما مخالفند و به آن رای منفی داده اند. آنان عمدتا با بخش الزامی بودن احراز بیمه برای شهروندان مخالفند و می گویند این بخش ناقض آزادی های فردی است که در قانون اساسی آمریکا بر آن تاکید شده است.

اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان بیش از پنجاه بار آن را ابطال کردند و مانع پیشرفت آن شدند.

بیمه جدید تحت حمایت اوباما، اولین بار در ماه اکتبر ارائه شد اما وبسایت دولتی برای ثبت نام در برنامه بیمه مشکلات فنی داشت و قادر به پاسخگویی به مراجعه کنندگان نبود و شکایات بی شماری را موجب شد. به نظر می رسد که بسیاری از مشکلات فنی رفع شده است. اما حتی امروز که، روز آخر مهلت ثبت نام است، مراجعه کنندگان ناراضی هستند و می گویند سیستم ثبت نام مشکل دارد.
XS
SM
MD
LG