لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۷

قانون خدمات درمانی و چشم انداز اشتغال در آمریکا


در گزارش «اداره بودجه کنگره ایالات متحده» پیش بینی شده است احتمال دارد که قانون جدید اصلاح خدمات بهداشت و درمان نیروی کار برای بیش از ٢ میلیون شغل تمام وقت را کاهش دهد.

این گزارش روز سه شنبه منتشر شد و احتمال دارد بار دیگر عاملی برای بحث و گفتگو در مورد مفید بودن قانون اصلاح خدمات بهداشت و درمان معروف به «Obamacare» برای اقتصاد کشور باشد.

در گزارش «اداره بودجه کنگره ایالات متحده» آمده است اگر طرح بیمه خدمات درمانی مردم با شرایط استخدامی آن ها ارتباطی نداشته باشد، تعداد کمتری استخدام خواهند شد و آن دسته که شاغل هستند احتمال دارد به میل خود ساعت های کمتری کار کنند. پیش بینی در مورد کاهش ساعات کار سبب می شود که تا سال ٢٠٢٤ حدود ٢.٥ میلیون شغل تمام وقت در کشور کاهش یابد.

منتقدان طرح اصلاح قانون خدمات بهداشتی و درمانی آقای اوباما که بسیاری از آن ها جمهوری خواه هستند می گویند یافته ها حاکی از آن هستند که این طرح در نهایت تاثیر معکوسی بر اقتصاد خواهد داشت. کاخ سفید از طرح «Obamacare» دفاع می کند و می گوید این گزارش شواهدی ارائه نکرده است که ثابت کند به دلیل اجرای قانون خدمات درمانی تعداد مشاغل نیمه وقت افزایش یافته است. این طرح از اواخر سال گذشته به مرحله اجرا گذاشته شد.

در این گزارش همچنین یادآوری شده است که پیامدها و تاثیرات بلندمدت اصلاح قانون خدمات درمانی هنوز روشن نیست و انتظار می رود به مرور زمان تعداد بیشتری از مردم از گزینه های جدید پوشش خدمات بهداشت و درمان استفاده کنند، بنابراین انتظار می رود در سال های ٢٠١٥ و ٢٠١٦ تعداد ثبت نام کننده ها به طور قابل توجهی افزایش یابند.
XS
SM
MD
LG