لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۲

دولت اوباما مهلت ثبت نام بیمه را تمدید می کند


روز دوشنبه ۱۱ فروردين ماه (۳۱ مارس) مهلت ثبت نام برای بيمه بهداشتی از طريق وبسايت دولت فدرال (HealthCare.gov) به پايان می رسد. دولت آمريکا اعلام کرد اين مهلت را برای آمریکائیانی که از شرکت های بيمه خصوصی درخواست ثبت نام کرده اند، اما هنوز موفق به تکميل روند ثبت نام نشده اند، تمديد خواهد کرد.

مقامات دولتی می گويند دوره ثبت نام ویژه ، فراتر از دوشنبه آينده، را برای کسانی در نظر گرفته شده که در صدد خرید بیمه بهداشتی از طریق وبسایت دولت فدرال هستند. انتظار می رود تمديد ثبت نام تا اواخر فروردين ماه (اواسط آوريل) ادامه پيدا کند، ولی تاريخ دقيقی هنوز اعلام نشده است.

آقای باراک اوباما، رئيس جمهوری آمريکا، با راه اندازی کمپين روابط عمومی از آمریکائیان خواست تا موعد مقرر در روز دوشنبه برای ثبت نام در بیمه خدمات درمانی اقدام کنند. مقامات گفتند مهلت ثبت نام را به اين دليل تمديد می کنند که انتظار می رود کسانی که تا واپسين لحظات در ثبت نام تعلل ورزيده اند در روزهای آخر به وبسايت هجوم آورند.

آمریکائیانی که پس از مهلت مقرر بیمه بهداشتی نداشته باشند با جريمه مالياتی روبرو خواهند شد.

از ۵۰ ايالت آمريکا ۱۴ ايالت دارای وبسايت بيمه بهداشتی خاص خود هستند که، بنام تبادلات (exchanges) تحت قانون جديد بيمه های بهداشتی قرار می گيرد. ۳۶ ايالت ديگر که قادر نبودند وبسايت مخصوص خود را راه اندازی کنند اکنون اين اختيار را به دولت فدرال واگذار می کنند. وبسايت دولت فدرال به شهروندان اين ۳۶ ايالت تحت قانون جديد بيمه بهداشتی ارائه می کند. اين وبسايت در هنگام گشايش در ماه اکتبر گذشته با مشکلات فنی عديده ای روبرو شده بود که مانع ثبت نام ميليونها نفر شد.

مقامات دولتی اصرار دارند که وبسایت اکنون تعمیر شده است، اما مصرف کنندگان در موقع ثبت نام کماکان مشکلاتی را تجربه می کنند.

برخی از ۱۴ ايالتی که وبسايت های خود را اداره می کنند به دلايل مشابهی مهلت های خود درا تمديد کرده اند.
XS
SM
MD
LG