لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۳

ایران می گوید پهپاد آمریکایی را «شکار» کرده است


هواپیمای اسکن ایگل، در حال پرتاب شدن از روی یک کشتی جنگی.
هواپیمای اسکن ایگل، در حال پرتاب شدن از روی یک کشتی جنگی.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سه شنبه اعلام کرد یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را «شکار» کرده است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، روابط عمومی کل سپاه پاسداران اعلام کرده است که این هواپیما پس از ورود به حریم فضایی ایران در خلیج فارس، «در تور یگان های پدافندی و سامانه های کنترلی» نیروی دریایی سپاه قرار گرفت.

سپاه تاریخ وقوع این رویداد را اعلام نکرده است، اما به گفته علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه، این هواپیما در چند روز گذشته مشغول گشت زنی در منطقه عمومی خلیج فارس بوده است.

علی فدوی نوع این هواپیما را «اسکن ایگل» عنوان کرد.

در همین حال، فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا در بحرین، روز سه شنبه اعلام کرد این نیرو، هیچ هواپیمای بدون سرنشینی را از دست نداده است.

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، تصاویری را در سایت خود قرار داده است که می گوید مربوط به هواپیمای اسکن ایگل آمریکایی است که تحت کنترل سپاه پاسداران قرار گرفته است. این تصاویر به طور مستقل تایید نشده است.

چندی پیش، وزارت دفاع آمریکا نیز از شلیک ناموفق هواپیماهای نظامی ایران به یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بر فراز آب های بین المللی خبر داده بود.

ایران سال گذشته نیز اعلام کرد یک هواپیمای پیشرفته بدون سرنشین آمریکایی را در داخل مرز شرقی ایران مجبور به فرود کرد. این هواپیما از نوع آر کیو-۱۷۰ بود.
XS
SM
MD
LG