لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۱

استناد به تحریم ها برای توجیه سانسور در ایران


مقامات در ایران ضمن هشدار به رسانه ها علیه انتشار خبرهای راجع به تاثیر تحریم های غربی از آنها خواسته اند به گونه ای عمل کنند که به کشور لطمه ای وارد نشود.

خبرگزاری فرانسه اظهارات محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را نقل می کند که گفته است «کشور ما در شرایطی نیست که هر رسانه ای هر خبر یا تحلیلی را منتشر کند که با مصالح نظام و منافع ملی سازگاری نداشته باشد».

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول نظارت بر روزنامه ها و وب سایت های ایران است.

پایگاه اطلاع رسانی دولت امروز متن کامل اظهارات آقای حسینی را در وب سایت خود نقل کرد که می گوید «شرایط کنونی کشور با توجه به تحریم ها و فشارهائی که وجود دارد، خصوصا در مسائل اقتصادی و بین المللی، نیازمند همدلی و همگرائی بیش از گذشته است و بیش از پیش باید مراقبت شود تا آسیبی به کشور وارد نشود».

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید «بزودی نشستی با صاحبان رسانه و مسئولین اقتصادی کشور برگزار می کنیم تا (آنها) نسبت به شرایط کنونی، خصوصا تحریم ها آگاهی بیشتری پیدا کرده، و با در نظر گرفتن منافع ملی فعالیت کنند».

خبرگزاری فرانسه می گوید رسانه ها در ایران به دقت زیر نظر هستند و مقامات منظما علیه انتشار اطلاعاتی که آثار منفی داشته باشد، بخصوص در زمینه های اقتصادی و اجتماعی هشدار می دهند، اما این نخستین باری است که یک مقام ارشد برای توجبه سانسور، به آثار تحریم های غربی استناد می کند.
XS
SM
MD
LG