ایران

Strikes in Fars
تصاویر ویدیویی نشان می دهد پزشکان عمومی استان فارس در تجمعی که در اعتراض به شرایط مالی خود برگزار کرده اند، از همکاران خود می خواهند دست به اعتصاب بزنند.
Rouhani
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، روز یکشنبه ۱۰ مرداد در آخرین جلسه هیات دولت دوازدهم با اشاره به عملکرد خود به عنوان رئیس جمهوری گفت: «بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم و از نظر من نمی‌شد آنها را بیان کنیم به دلیل اینکه من آنها را مفید نمی‌دانستم.»
Niloufar Baiani, Iran
نیلوفر بیانی، فعال محیط زیست زندانی در ایران پس از ابتلا به ویروس کرونا به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شد.
ٖkhuzestan water crisis | اعتراضات خوزستان
در پی اعتراضات گسترده در استان‌های مختلف ایران به وضعیت کم‌آبی در استان خوزستان، دادستان اهواز می‌گوید مدیرعامل سابق آبفا در خوزستان بازداشت شده است.
ٖkhuzestan water crisis | اعتراضات خوزستان
رئیس کل دادگستری استان خوزستان، صادق مرادی، معترضان به شرایط کم‌آبی در استان خوزستان را «معاندین نظام» خواند و گفت با کسانی که باعث اخلال در امنیت، سلب آرامش و آسایش مردم شدند و همچنین به اموال مردم آسیب رساندند و با «معاندین نظام و دشمنان خارجی» در ایجاد ناامنی‌ها و ناآرامی‌ها اخیر دست داشتند برخورد می‌شود.
تقریبا اینترنت در ایران به طور کامل قطع شده است.
پس از موافقت ۱۲۱ نماینده مجلس با تصمیم‌گیری و بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و سامان دهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» توسط یک کمیسیون ویژه،‌ نماینده چابهار با اشاره به اینکه این طرح نباید پشت درهای بسته کمیسیون‌ها بررسی می‌شد گفت: «این طرح محدودیت‌هایی برای پلتفرم‌های خارجی در کشور ایجاد خواهد کرد.»
Iran reports highest daily coronavirus infections since Feb
همزمان با شدت گرفتن شیوع بیماری کرونا در ایران، مقام‌های بهداشتی و دانشگاهی ایران از «طغیان کرونا» و «وجود شرایط بسیار وخیم» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهند.
Tehran Protest Iran
شرکت‌کنندگان در یک تجمع اعتراضی که در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان و همچنین پشتیانی از کارگران در مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار شده بود، شعارهایی مانند «از خوزستان تا تهران اتحاد اتحاد» و «آبان فرزند ندارد، خوزستان آب ندارد» سر دادند. بر اساس ویدیوهای ارسالی به صدای آمریکا و گزارش‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی، نیروهای امنیتی با هدف متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک تیر هوایی و گاز اشک‌آور کرده‌اند.
Corona
وزارت بهداشت ایران از ۸ مرداد تا ۹ مرداد، ۱۹ هزار و ۸۴۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور را تایید کرد و نوشت از این تعداد دو هزار و ۶۲۰ نفر بستری شدند. همچنین در این ۲۴ ساعت، ۲۸۶ نفر دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان ویروس کرونا در آمار رسمی ایران به ۹۰ هزار و ۶۳۰ نفر رسید.
دولت ایران چندی پیش در پی اوج گرفتن اعتراضات گسترده به گرانی بنزین، دسترسی شهروندان به اینترنت را با تصمیم شورای امنیت کشور، قطع کرده بود.
کمیسیون ویژه‌ای در مجلس شورای اسلامی به ‌رغم مخالفت‌های گسترده داخلی و خارجی، مشغول بررسی و تصویب طرح موسوم به «صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی» است که بعد از تصویب شورای نگهبان اجرایی خواهد شد.  
Tehran Protest Iran
قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس و به خیابان آمدن طرفداران این تیم در شامگاه جمعه و نخستین ساعات بامداد شنبه ۹ مرداد در تهران و چند شهر دیگر با شعارهای اعتراضی علیه مقامات جمهوری اسلامی و شخص علی خامنه‌ای همراه بود و واکنش نیروهای انتظامی و امنیتی را در پی داشت.
حمله نیروهای انتظامی با موتور به تجمع هواداران پرسپولیس
قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس و به خیابان آمدن طرفداران این تیم در جمعه شب و نخستین ساعات بامداد شنبه ۹ مرداد با ضعارهای ضدحکومتی در تهران و چند شهر دیگر همراه شد و واکنش نیروهای انتظامی و امنیتی را به دنبال داشت.
نمایی از ساختمان وزارت دادگستری آمریکا در شهر واشنگتن - آرشیو
یک هیئت منصفه عالی دادگاه فدرال در واشنگتن دی‌.سی روز جمعه ۳۰ ژوئیه با صدور کیفرخواستی، علیه یک شهروند ایرانی در رابطه با صادرات غیرقانونی تجهیزات آزمایشگاهی از ایالات متحده به ایران از طریق کانادا و امارات متحده عربی اعلام جرم کرد.
A Hezbollah supporter chants slogans, as he holds a picture of the late Iran revolutionary founder Ayatollah Khomeini, left,…
نایِف الحَجْرَف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس از جمهوری اسلامی ایران خواسته که دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه و همچنین، حمایت از تروریسم را متوقف کند.
تجمع اعتراضی مادران دادخواه در میدان آزادی
چندین سازمان حقوق بشری و فرهنگی در بیانیه‌های جداگانه، با ابراز نگرانی از سرکوب قهرآمیز اعتراضات خوزستان و سایر شهرها، خواستار آزادی فوری بازداشت‌شدگان شده‌اند. در همین حال گزارش می‌رسد چندین تن از مادران جان‌باختگان اعتراض‌های ۹۸ که در میدان آزادی تهران تجمعی اعتراضی برگزار کردند، با برخورد خشونت‌بار نیروهای انتظامی مواجه شده و بازداشت شدند.