FILE PHOTO: Kushner at a press briefing on the Israel-UAE agreement  at the White House in Washington
از راست: برایان هوک، جرد کوشنر، و آوی برکوویتز

خبرگزاری رویترز می‌گوید بعد از نامزد کردن دونالد ترامپ رئيس جمهوری پیشین آمریکا، جرد کوشنر مشاور ارشد رئیس جمهوری قبلی آمریکا، و آوی برکوویتز، معاون او نیز به دلیل تلاش‌های‌شان برای «توافق‌های ابراهیم»، از سوی یک وکیل به عنوان گزینه‌های دریافت جایزه به کمیته صلح نوبل معرفی شدند.

این گزارش رویترز می‌گوید آلن درشوویتز وکیل دادگستری، به عنوان استاد دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد در جایگاهی است که می‌تواند نامزد پیشنهادی خود را معرفی کند و او آقایان کوشنر و برکوویتز را پیشنهاد کرده است.

توافق‌های ابراهیم در دولت ترامپ حاصل شد و نخستین موفقیت بزرگ برای صلح خاورمیانه در ۲۵ سال گذشته محسوب می‌شود. طبق این توافق‌ها روابط اسرائیل نخست با امارات متحده عربی و بحرین و پس از آن با سودان و مراکش، عادی شد.

President Donald Trump participates in a law enforcement briefing on the MS-13 gang in the Oval Office of the White House,…
یک قانونگذار نروژی پرزیدنت ترامپ را نامزد دریافت جایزه صلح نوبل کرد
در پی به نتیجه رسیدن توافق صلح تاریخی میان اسرائیل و امارات متحده عربی با میانجی‌‌گری و ابتکار دولت پرزیدنت ترامپ، یک قانونگذار نروژی رئیس جمهوری آمریکا را نامزد دریافت جایزه صلح نوبل ۲۰۲۱ کرد.

جرد کوشنر با صدرو بیانیه‌ای از این پیشنهاد به کمیته صلح نوبل تقدیر کرد.

خبرگزاری رویترز در یک گزارش دیگر خبر داد یک قانونگذار نروژی هم «استیسی آبرامز» فعال سیاسی حزب دموکرات را برای فعالیت‌های او در ایجاد تغییر با راه‌های مسالمت آمیز و از طریق صندوق رای، برای دریافت جایزه صلح نوبل نامزد کرده است. 

استیسی آبرامز پیشتر کاندیدای انتخابات فرماندار ایالت جورجیا بود ولی در رقابت با برایان کمپ، ناکام ماند.

شماری از افرادی که در جایگاه معرفی نامزد به کمیته صلح نوبل باشند، گزینه‌های پیشنهادی خود را معرفی می‌کنند. پیشتر دونالد ترامپ و همچنین گرتا تونبرگ، فعال محیط زیست، هم به این کمیته معرفی شده‌اند.