لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۱۲

دو هفته بعد از اضافه شدن اسرائیل به حوزه سنتکام؛ ژنرال مکنزی با وزیر دفاع اسرائیل دیدار کرد


ژنرال کنت فرانک مکنزی، فرمانده نیروهای سنتکام
ژنرال کنت فرانک مکنزی، فرمانده نیروهای سنتکام

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائيل، روز جمعه ۱۰ بهمن با ژنرال کنت فرانک مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا موسوم به سنتکام، دیدار و گفتگو کرد.

این اولین دیدار دو طرف از زمانی است که وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد با تغییر ساختار حوزه فعالیت دفاعی خود، اسرائیل را به حوزه فعالیت فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، سنتکام، اضافه کرده است.

به گزارش جروزالم پست، بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائيل، در این دیدار به ارتشبد مکنزی گفت حالا که اسرائیل بخشی از حوزه سنتکام است، کشورش می‌تواند همکاری با شرکای جدید منطقه‌ای را عمیق‌تر و گسترده‌تر کند.

به گزارش این نشریه اسرائیلی، آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائيل، نیز درباره سیاست‌های فعلی دفاعی اسرائيل با ارتشبد مکنزی صحبت کرد. دو طرف آمریکایی و اسرائيلی اولویت‌های دفاعی و چالش‌های مشترک ارتش‌های دو کشور از جمله تهدیدات منطقه‌ای و به ویژه ایران را بررسی کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس پیشتر روز سه شنبه ۷ بهمن به نقل از آویو کوخاوی نوشته بود او به نیروهای اسرائيل دستور داده است برای حمله نظامی احتمالی به ایران آماده شوند.

بعد از انتشار آن گزارش، تایمز اسرائيل در روز چهارشنبه نوشت، ظاهرا بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائيل، آویو کوخاوی، رئیس نیروهای مسلح آن کشور، را به خاطر اظهاراتش در تهدید کردن ایران به حمله نظامی احتمالی، سرزنش کرده است. گانتس گفته است که خطوط قرمز پشت درهای بسته کشیده می‌شود.

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، ۲۶ دیماه، با تغییر ساختار حوزه فعالیت دفاعی خود، اسرائیل را به حوزه فعالیت فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، سنتکام، اضافه کرد.

XS
SM
MD
LG