netanyahu antony blinken
آنتونی بلینکن و بنیامین نتانیاهو

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت‌وگو کرد. آخرین وضعیت حملات راکتی به اسرائیل و حمایت قاطع آمریکا از اسرائیل در حق دفاع از خود، از محورهای این گفت‌وگو بود.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن و بنیامین نتانیاهو در مورد خشونت‌ها در اورشلیم صحبت کرده و وزیر خارجه ایالات متحده بر خواست قبلی خود برای پرهیز از هرگونه تنش از سوی همه طرف‌ها، تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است آنتونی بلینکن و بنیامین نتانیاهو بر مشارکت قاطع میان ایالات متحده و اسرائیل و تعهد بر همکاری با یکدیگر در مقابل چالش‌های پیش رو تاکید کردند.

خبرگزاری رویترز سه‌شنبه شب گزارش داد که خصومت ها میان اسرائیل و گروه فلسطینی حماس تا روز سه شنبه موجب مرگ دست‌کم ۳۲ فلسطینی شد و در مقابل، سه نفر نیز براثر حملات راکتی به شهرهای اسرائیل کشته شدند. اسرائيل با حملات هوایی به غزه حمله کرد و گروه های فلسطینی نیز با پرتاب راکت از جمله به تل آویو، به اسرائيل حمله کردند.

Smoke rises after Israeli airstrikes on Gaza City, Wednesday, May 12, 2021. Rockets streamed out of Gaza and Israel pounded the…
واکنش‌های جهانی به خشونت ها در اسرائيل و غزه؛ از اسرائیل و حماس خواسته شد که به خشونت‌ها پایان دهند
مقامات و نهادهای مختلف بین المللی به درگیری ها میان اسرائيل و شبه نظامیان فلسطینی در غزه و ناآرامی ها در اورشلیم واکنش نشان داده اند.