لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۸

ولودیمیر زلنسکی: اوکراین ظرفیت دفاع هوایی خود را تا دو برابر افزایش می‌دهد


ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین
ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، روز جمعه ۱۵ تیر گفت این کشور می‌خواهد ظرفیت دفاع هوایی خود را در تابستان تا دو برابر افزایش دهد.

او این اظهارات را پس از دریافت سومین سامانه پدافند هوایی پاتریوت بیان کرد که از طرف آلمان در اختیار این کشور قرار گرفته است.

زلنسکی ضمن قدردانی از آلمان گفت که اوکراین برای مقابله با حملات هوایی روسیه دست‌کم به هفت سامانه پدافند هوایی پاتریوت دیگر نیاز دارد.

او با اشاره به اینکه گروه ویژه‌ای را برای انجام این مأموریت تعیین کرده است، گفت اوکراین می‌خواهد با دریافت سامانه پدافند هوایی پاتریوت، و جنگ‌افزارهای دیگر، ظرفیت دفاع هوایی خود را تا دو برابر افزایش دهد. زلنسکی در ادامه افزود که با آغاز این روند، نتایج ملموس آن برای مقابله با حملات هوایی روسیه دیده خواهد شد.

ولودیمیر زلنسکی در شبکه پیام‌رسان «تلگرام»، همچنین گفت که اوکراین روز جمعه «کمک‌های بیشتری» از آمریکا دریافت کرد ولی درباره جزئیات توضیحی نداد.

کی‌یف ماه‌هاست که از متحدان غربی خود خواسته است تا جنگ‌افزارهای دفاع هوایی بیشتری را برای مقابله با حملات هوایی مدوام روسیه به زیرساخت‌ها و غیرنظامیان اوکراین در اختیار این کشور قرار دهند.

مسکو از آغاز بهار حملات هوایی خود به شبکه ملی برق اوکراین را گسترش داده و موجب خاموشی‌های گسترده در این کشور شده است.

منبع: رویترز

XS
SM
MD
LG