لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۲

حمله مرگبار دوباره روسیه به «دنیپرو»؛ سازمان ملل: پنج نفر کشته و ۴۷ تن زخمی شدند


شهر« دنیپرو» در اوکراین برای دومین بار در کمتر از یک هفته هدف حمله روسیه قرار گرفت. این شهر که میزبان ۱۸۰ هزار آواره از مناطق جنگی شرق و جنوب اوکراین است، صبح روز چهارشنبه بار دیگر شاهد حملات مرگبار بود.

سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی از کشته شدن ۵ نفر و زخمی شدن ۴۷ تن دیگر در این حملات خبر داد. در میان زخمی‌ها، یک کودک نیز دیده می‌شود. علاوه بر تلفات انسانی، چندین بیمارستان، مدرسه و یک مرکز اسکان آوارگان نیز آسیب دیده‌اند.

تیم‌های امداد و نجات به همراه نیروهای بشردوستانه در محل حاضر شده و در حال کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان هستند. این تیم‌ها علاوه بر ارائه خدمات پزشکی و درمانی، به حمایت‌های روانی از آسیب‌دیدگان نیز می‌پردازند.

روز گذشته نیز حملات مشابهی در مناطق دونتسک، خارکف و خرسون منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۴۰ غیرنظامی و آسیب به زیرساخت‌های شهری شده بود.

سازمان‌های بشردوستانه همچنان به فعالیت‌های خود در سراسر اوکراین ادامه می‌دهند و در پنج ماه نخست سال ۲۰۲۴ به بیش از پنج میلیون نفر کمک‌رسانی کرده‌اند.

دنیپرو که پیش از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین تقریبا یک میلیون جمعیت داشت، از شهرهای بزرگ اوکراین است و در مجاورت جاده شرقی این کشور قرار دارد که شاهد شدیدترین درگیری‌ها با نیروهای روسی است. این شهر از هنگام آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین بصورت مداوم هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفته است.

روسیه هدف قرار دادن غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی را رد می‌کند، اما تاکنون هزاران غیرنظامی در حملات مسکو کشته شدند.

XS
SM
MD
LG