لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۳

وزارت خارجه: چند آمریکایی در میان قربانیان حمله طالبان به هتل کابل هستند


مهاجمان انتحاری طالبان شنبه شب به هتل اینترکنتیننتال در شهر کابل حمله کردند، که حدود ۱۳ ساعت طول کشید و ۲۲ کشته بر جای گذاشت.
مهاجمان انتحاری طالبان شنبه شب به هتل اینترکنتیننتال در شهر کابل حمله کردند، که حدود ۱۳ ساعت طول کشید و ۲۲ کشته بر جای گذاشت.

وزارت خارجه ایالات متحده روز سه شنبه اعلام کرد در جریان حمله مرگبار اخیر به هتلی در پایتخت افغانستان، چند شهروند آمریکایی نیز کشته و زخمی شده‌اند.

پیکارجویان گروه اسلامگرای افراطی طالبان شنبه شب به هتل اینترکنتیننتال در شهر کابل حمله کردند که نزدیک به ۱۳ ساعت طول کشید و ۲۲ کشته بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در بیانیه وزارت خارجه آمریکا شمار دقیق قربانیان آمریکایی در حمله مذکور، اعم از کشته یا زخمی شده‌ها، اعلام نشده است.

با این حال مقام‌های افغانستان گفته‌اند ۱۴ خارجی در میان کشته شدگان هستند، که ۱۱ نفر آنها به عنوان کارکنان شرکت هوپیمایی خصوصی «کا‌م‌ایر» معرفی شده‌اند.

هجوم شش عضو طالبان مجهز به سلاح و جلیقه‌های انفجاری به هتل و اشغال آن برای ساعت‌ها، با دخالت نیروهای امنیتی افغانستان و کشته شدن مهاجمان پایان یافت.

به نوشته آسوشیتدپرس، نیروهای امنیتی موفق شدند در این عملیات بیش از ۱۵۰ نفر را از محل فراری دهند، که طبق گزارش‌ها ۴۱ نفر آنها اتباع خارجی بودند.

در سال ۲۰۱۱ میلادی نیز مهاجمان انتحاری به هتل اینترکنتیننتال کابل، که یک هتل دولتی و به شدت حفاظت شده است، حمله کرده بودند که ۲۱ کشته برجا گذاشت.

حمله مجدد به این هتل پس از شش سال، تدابیر اتخاذ شده برای تامین امنیت آن هتل، و دیگر مراکز اقامتی و اماکن حفاظت شده در پایتخت را زیر سئوال برده است.

سفارت آمریکا در کابل پیشتر در هفته گذشته در مورد برنامه ریزی گروه‌های افراطی برای انجام حملات احتمالی به هتل‌ها، به شهروندان آمریکایی هشدار داده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG