لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۴

حوثی‌های یمن، زن ۲۰ ساله مدل را به خاطر «نقض قوانین پوشش اسلامی» به پنج سال زندان محکوم کردند


انتصار الحمادی مدل یمنی
انتصار الحمادی مدل یمنی

یک مدل یمنی که توسط شورشیان حوثی به دلیل «نقض قوانین پوشش اسلامی» حین رفتن به یک جلسه عکسبرداری دستگیر شده بود، به پنج سال زندان محکوم شد.

به گزارش «دیلی میل»، انتصار الحمادی، مدل ۲۰ ساله، در ماه فوریه در یک ایست بازرسی در شهر صنعا، پایتخت یمن که اکنون در تصرف شورشیان حوثی است، به خاطر تصاویری بدون روسری که در واقع سرپیچی از ضوابط اجتماعی مناطق تحت کنترل این گروه محسوب می‌شود، دستگیر شد.

دادگاهی در صنعا، روز یکشنبه، ۱۶ آبان، این مدل و بازیگر جوان را به خاطر عکس‌های بدون روسری و به دلیل نقض اصول اخلاقی عمومی (اسلامی)، به پنج سال زندان محکوم کرد.

حوثی‌های یمن که کنترل بخش‌هایی از یمن را برعهده دارند، مورد حمایت حکومت ایران هستند.

عفو بین‌الملل و خالد محمد الکمال، وکیل خانم الحمادی مدعی شدند که رفتار با وی ناعادلانه بود؛ در بازداشتگاه در حالی که چشم بند داشت، بازجویی شد و هنگام بازجویی مورد آزار جسمی و کلامی، و توهین‌های نژادپرستانه قرار گرفت.

همچنین گفته می‌شود که او مجبور به «اعتراف» به چندین جرم، از جمله حمل مواد مخدر و فحشا شد و حتی توسط دادستان به انجام آزمایش به اصطلاح «آزمایش باکرگی» تهدید شده بود.

دستگیری و محاکمه انتصار الحمادی به عنوان بخشی از سرکوب‌‌ مخالفان و لیبرال‌ها در مناطقی از کشور که تحت کنترل شورشیان حوثی در آمده، تلقی شده است.

XS
SM
MD
LG