لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۲

اعلام همسبتگی یک فرمانده یمنی با مخالفان حوثی ها


در یمن، سرتیپ عبدالرحمن ال حلیلی فرمانده ای که با ۱۵ هزار سرباز نیمی از مرزهای مشترک يمن با عربستان سعودی را در کنترل دارد، با عبد ربه منصور هادی که به عربستان سعودی گریخته، اعلام همبستگی کرده است.

​اين فرمانده ارتش يمن منصور هادی را نماينده قانونی و منتخب مردم يمن اعلام کرده است.

اعلام همبستگی یک فرمانده ارتش یمن با منصور هادی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

اکثر واحد های ارتش يمن از هفته پيش پست های مأموريت خود را تخليه کردند و مسئوليت حفظ امنيت پادگان ها، و میادین نفتی مسيله، را به قبايل سنی و مسلح منطقه واگذار کردند.

همزمان اردن از روز یکشنبه ميزبانی رزمايش ۵ روزه ای را بر عهده گرفته است که نيروهای ۱۸ کشور، از جمله همپيمانان ائتلاف های نظامی آمريکا و عربستان سعودی برای مقابله با خطر فزاينده تروريسم، در آن مشارکت دارند.

خالد ابو حامد، سخنگوی مرکز آموزشی عمليات ويژۀ ملک عبدالله، پادشاه اردن می گويد، اين رويداد به رهبران نظامی کشورهای شرکت کننده فرصت می دهد تا از نزديک با يکديگر آشنا شوند.

آمريکا، روسيه، چين، عربستان سعودی و افغانستان از جمله کشورهای شرکت کننده در اين رزمايش هستند.

خبر مربوط به کمک مالی ۲۷۴ ميليون دلاری عربستان سعودی به جنگزدگان يمن از سوی دفتر امور هماهنگی و بشردوستانه سازمان ملل متحد به تأييد رسيد.

پورنيما کاشياب، کفيل دفتر امور هماهنگی و بشردوستانه سازمان ملل متحد گفت
ما از پادشاهی سعودی به خاطر اعطا اين مبلغ سپاسگزاريم. اما متوجه شده ايم تأمين ضروریات جنگزدگان يمن به مبلغ بيشتری نیاز دارد.

عربستان سعودی روز شنبه وعده داد که ۲۷۴ ميليون دلار مبلغ درخواستی سازمان ملل متحد برای تأمين کمک های انساندوستانه در يمن را بپردازد.

XS
SM
MD
LG