لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۵

حمله پهپاد به شبه نظامیان القاعده در یمن


مقامهای یمنی می گویند نیروهای امنیتی این کشور توطئه القاعده در اشغال تاسیسات نفت و گاز این کشور را خنثی کرده اند.
سخنگوی نخست وزیر یمن روز چهارشنبه گفت در این توطئه دهها نفر از شبه نظامیان القاعده با اونیفورم ارتش یمن قرار بود به مناطق استراتژیک در شهرهای شَبوا و مکلا و دو بندر حمله کنند. وی افزود این عملیات با ارسال نیروهای بیشتر به اطراف تاسیسات مورد هدف القاعده و جلوگیری از حضور هر کس در آن جا خنثی شده است.
این در حالی است که مقامها می گویند یک پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) امریکایی دست کم ۷ مظنون شبه نظامی وابسته به القاعده را در یمن کشت. این واقعه یک روز بعد از آن روی داد که وزارت امور خارجه امریکا دستور داد به دلیل نگرانی از حملات احتمالی تروریستها، کارکنان غیر ضروری سفارت امریکا در یمن این کشور را ترک کنند.
حمله پهپاد یاد شده اوائل روز چهارشنبه در استان شَبوا روی داد و پنجمین حمله پهپادی در یمن ظرف دو هفته اخیر است. ایالات متحده در سالهای اخیر به دفعات اعضای القاعده را در شبه جزیره عربستان با پهپاد مورد حمله قرار داده است.

مقامهای یمن اوئل هفته فهرستی از ۲۵ نفر را منتشر کردند که گفته می شود قصد انجام حملات تروریستی داشته اند و می گویند تهدیدهایی علیه اهدافی در پایتخت و دیگر مناطق را خنثی کرده اند.

ایالات متحده این هفته ۱۹ سفارتخانه خود را در خاورمیانه و آفریقا بست. سفارت امریکا در صنعا از جمله آنها بود.
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفت تهدیدها به حد کافی مهم بودند که ایالات متحده اقدامات احتیاطی به عمل آورد.


.
XS
SM
MD
LG