لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۱

کنسرت «یانی» در اردن؛ «پیام عشق و آسایش» برای خاورمیانه


یانی موزیسین یونانی ۶۱ ساله است.
یانی موزیسین یونانی ۶۱ ساله است.

در مقابل یکی از قلعه های باستانی امان پایتخت اردن، یانی آهنگساز و ترانه سرای مشهور یونانی برخی از آهنگ های محبوب و به یاد ماندنی اش را برای علاقمندان پر و پا قرص خود در اردن اجرا کرد.

یانی که سه دهه است هنردوستان جهان آثار بین المللی او را شنیده اند، برای اولین بار کنسرتش را در شهر امان پایتخت اردن اجرا کرد. این کنسرت جزو جشنواره ای به نام «دوستان اردن» بود.

هنرمند پر فروش و نامزد جایزه گرمی در گفتگویی با رویترز گفت امیدوار است از طریق موسیقی بتواند پیام عشق و آسایش را به گوش مردم برساند، به خصوص در منطقه ای آشفته و پر تلاطم مثل خاور میانه. وی گفت: «امیدوارم بتوانم با اجرای موسیقی ام نقش کوچکی در آرام کردن مردم بازی کنم. در انگلیسی یک مثلی است که می گوید ذهن آرام کامیاب می شود.»

وقتی هنرمند پر انرژی ۶۱ ساله روی صحنه پیانو و کیبورد الکترونیک می نواخت، تماشاگران با اشتیاق فراوان، محو موسیقی اش شده بودند.

یانی در گفتگو با روتیرز گفت با وجود اینکه فن آوری های جدید در صنعت موسیقی مهم است ولی نمی تواند پروسه اصلی ساختن موسیقی را تحت شعاع قرار دهد. او گفت «فناوری تنها یک وسیله و ابزار است. موسیقی از قلب و معلومات و تجربه یک فرد می آید. هیچوقت نباید تحت تأثیر فن آوری قرار بگیرید و وانمود کنید که دارید آهنگ می سازید.»

کنسرت یانی، آخرین اجرا در جشنواره دوستان اردن بود. او سپس برای اجرا به ابوظبی رفت.

پوستر کنسرت یانی در اردن

جشنواره "دوستان اردن" یک سازمان غیر انتفاعی است که در سال ۲۰۱۰ تأسیس شده، و هدفش ترفیع و تبلیغ اردن به عنوان یکی از مقصد های فرهنگی جهان است.

XS
SM
MD
LG