لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۱

استقبال رسانه‌ها و هنردوستان از سفر احتمالی یانی به ایران


استقبال رسانه‌ها و هنردوستان از سفر احتمالی یانی به ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

خبر احتمال برگزاری کنسرت یانی نوازنده و آهنگساز نامدار یونانی در ایران‌، با استقبال فراوانی از سوی هنردوستان ایرانی همراه شده است.

در هفته‌های اخیر تعدادی از نشریات و خبرگزاری‌های ایران به بهانه برگزاری احتمالی این کنسرت، گفتگوهایی با یانی ترتیب داد‌ه‌ و پرسش‌های مختلفی را با او در میان گذاشتند، از جمله خبرگزاری فارس که مصاحبه مفصلی با این هنرمند یونانی داشته است.

یانی در این گفتگو ضمن تمجید از فرهنگ و هنر ایران، از علاقه خود به سفر به آن کشور و اجرای برنامه برای طرفدارانش سخن گفته است، هر چند که به گفته او هنوز هیچ توافقی در این زمینه صورت نگرفته و برنامه مشخصی برای برگزاری این کنسرت وجود ندارد.

یانی یکی از مشهورترین چهره‌های موسیقی عصر نو است، میلیونها آلبوم فروخته و طرفداران بیشماری در جهان دارد. او علاقه زیادی به برگزاری کنسرت در بناهای تاریخی و مکانهای فرهنگی دارد، برنامه های او در آکروپولیس یونان ، تاج محل در هندوستان و یا شهر ممنوعه در چین با استقبال فراوانی از سوی هوادارنش همراه بود.

یانی همواره از علاقه خود برای برگزاری کنسرت بزرگی در تخت جمشید سخن گفته ، مکانی که به گفته او یادآور عظمت و شکوه ایران باستان است. این در حالیست که به باور گروهی از کارشناسان در شرایط کنونی برگزاری چنین کنسرتی در تخت جمشید امکان پذیر نیست، چرا که هم هزینه سنگینی دارد و هم با مخالفت هایی از طرف گروه‌‌های محافظه کار همراه خواهد شد.

در هفته‌های اخیر برخی از مقامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به موفقیت کنسرت‌های هنرمندانی چون کیتارو در ایران از برگزاری کنسرت یانی استقبال کردند، هر چند که به گفته آنها هنوز مجوزی برای چنین برنامه صادر نشده و این پروژه در مراحل ابتدایی است.

در صورت موافقت با برگزاری این کنسرت، یانی یکی از مشهورترین هنرمندان غربی خواهد بود که پس از انقلاب به ایران سفر خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG