لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۰

هالیوود از بحران نجات پیدا کرد؛ نویسندگان و تهیه‌کننده‌ها توافق کردند، اعتصاب منتفی شد


نویسندگان تهدید کرده بودند در صورت عدم رعایت حقوق شان، اعتصاب خواهند کرد.
نویسندگان تهدید کرده بودند در صورت عدم رعایت حقوق شان، اعتصاب خواهند کرد.

تهیه کننده های سینما و تلویزیون آمریکا سرانجام با نویسندگان به توافق رسیدند و تولید فیلم و سریال را که در غیر این صورت فلج می شد، ادامه پیدا خواهد کرد.

این توافق سه ساله که باید توسط اعضای اتحادیه نویسندگان آمریکا به امضاء برسد، روز سه شنبه دوم ماه مه و درست در همان روزی که قرارداد پیشین به پایان می رسید به دست آمد.

اتحادیه نویسندگان آمریکا در نامه ای به اعضای خود گفته است که در توافق جدید سهم بیشتری به خدمات درمانی و بازنشستگی اختصاص خواهد یافت.

در این نامه همچنین آمده است که اتحادیه نویسندگان آمریکا پیشرفت خوبی در رابطه با حقوق دست اندرکاران سریال های تلویزیونی کوتاه حاصل کرده هر چند به تمام خواسته هایشان پاسخ مثبت داده نشده است.

در صورتی که این توافق به دست نمی آمد، پخش بسیاری از برنامه های تلویزیونی از جمله تاک شوهای پربیننده آخر شب مانند برنامه های جیمی کیمل ، جیمی فلن و استیون کولبر که نویسنده-محور هستند، متوقف می شد.

در ماه آوریل، اعضای اتحادیه نویسندگان آمریکا اعلام کردند که در صورت حاصل نشدن توافق دست به اعتصاب خواهند زد.

آخرین باری که این اتفاق افتاد، ده سال پیش بود که تولید بسیاری از برنامه را مختل کرد و به اقتصاد کالیفرنیا چندین میلیارد دلار ضربه زد.

نویسنده ها می گویند با توجه به سود استودیوهای تولید و حقوق بالای مدیر عامل ها، درخواست حقوقی عادلانه عجیب نیست.

در هفته های گذشته گزارشی از حقوق مدیر شبکه «سی بی اس» و «ان بی سی یونیورسال» منتشر شد که به ترتیب ۶۹ و ۴۶ میلیون دلار تخمین زده شده است و از حقوق سال گذشته آنها بیشتر بوده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG