لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۷

«کلینت ایستوود» در فیلم جدیدش به سراغ «داعش» می رود


کلینت ایستوود بازیگر و کارگردان ۸۶ ساله هالیوود.
کلینت ایستوود بازیگر و کارگردان ۸۶ ساله هالیوود.

«کلینت ایستوود» کارگردان صاحب نام آمریکایی پس از مدتی استراحت با فیلم جدیدی به عرصه سینما باز می گردد، اثری حادثه ای که بر اساس ماجراهای واقعی سه توریست آمریکایی در اروپا ساخته می شود.

این فیلم «۳:۱۷ دقیقه به پاریس» نام دارد و روایتی است از حمله تروریستی سال ۲۰۱۵ به یک قطار مسافربری در فرانسه، در جریان این واقعه سه گردشگر آمریکایی موفق به خلع سلاح فرد مهاجم شده و جان دهها مسافر را نجات دادند.

فیلم اقتباسی است از کتابی به همین نام که سال گذشته منتشر شد و فروش زیادی در آمریکا داشت، «آنتونی سدلر»، «الک اسکارلاتوس»، «اسپنر استونز» با همکاری «جفری ای استرن» نویسندگان این اثر هستند.

آنتونی، الک و اسپنسر که برای گذراندن تعطیلات به اروپا سفر کرده بودند، در قطار بروکسل-پاریس با «ایوب الخزانی» از اعضای گروه تروریستی داعش یا خلافت اسلامی مواجه می شوند.

او به کلاشنیکف، اسلحه کمری، تیغ، چاقو و مقادیر قابل توجهی مواد منفجره مجهز بود و قصد قتل عام بیش از پانصد مسافر قطار را داشت.

این سه آمریکایی که با هنرهای رزمی و آموزش نظامی آشنایی داشتند، با شجاعت با مهاجم مسلح درگیر شده و او را دستگیر کردند.

این جریان بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت، مقامات فرانسوی سرعت عمل و از خودگذشتگی این قهرمانان آمریکایی را ستودند و آنها در بازگشت به کشور از سوی بسیاری از شخصیت های برجسته تشویق شدند.

گفته می شود کلینت ایستوود، پس از خواندن کتاب، شیفته داستان شد و شخصأ با نویسندگان تماس گرفت.

او که در آثار اخیرش «تک تیرانداز آمریکایی» و «سالی» در گیشه بسیار موفق بود، امیدوار است با تولید فیلم دیگری درباره قهرمانان آمریکایی، روند موفقیتهای خود را ادامه دهد.

گفته می شود فیلم در مرحله پیش تولید است و به احتمال زیاد فیلمبرداری آن اواخر سال جاری در اروپا آغاز می شود، هنوز جزئیات بیشتری درباره بازیگران و عوامل تولید منتشر نشده است.

«کلینت ایستوود» ۸۶ ساله یکی از کارگردان های پرکار هالیوود محسوب می شود و شور و اشتیاق زیادی برای ادامه فعالیت های هنری خود دارد.

XS
SM
MD
LG