لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۵

نبرد با عوامل «جنگ جهانی سوم» به دلیل حمایت از اعتراضات سراسری


فیلم جنگ جهانی سوم
فیلم جنگ جهانی سوم

پخش کننده فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» از سنگ‌اندازی مسئولان وزارت ارشاد در صدور مجوز تبلیغات برای این فیلم خبر داد.

محمد شایسته در صفحه رسمی خود در اینستاگرام نوشت: «تا دیشب می‌گفتند اسم هومن سیدی را بردارید مجوز بیلبورد می‌دهیم، اسم کارگردان را حذف کردیم. امروز به شرکت تبلیغاتی گفتند عکس تنابنده هم باید حذف شود. در این صورت فقط عکس این خانه می‌ماند؛ مگر تبلیغ مشاور املاک می‌خواهیم بکنیم!»

محسن تنابنده بازیگر سینمای ایران و نقش اصلی فیلم «جنگ جهانی سوم» هم عین متن «محمد شایسته» را در صفحه اینستاگرام خود بازنشر و از این سیاست مقامات ارشاد انتقاد کرد.

فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی «هومن سیدی» از ابتدای هفته جاری بر پرده سینماهای ایران قرار گرفته اما هنوز اجازه تبلیغات محیطی برای آن صادر نشده است.

هومن سیدی و محسن تنابنده دو تن از هنرمندانی بودند که همزمان با اعتراضات مردمی در ایران، از معترضان حمایت و از سیاستهای موجود انتقاد کردند.

هومن سیدی، بازیگر و کارگردان سینمای ایران، روز شنبه، دوم مهر در صفحه کاربری خود در اینستاگرام عکسی از خود در کنار حسن روحانی، رئیس جمهوری سابق ایران، منتشر کرد و با ضربدر زدن بر روی چهره خود نوشت: «این ننگ برای من هیچ گاه پاک نخواهد شد. انزجار دارم از خودم از این که ساده‌لوحانه برای فردای بهتر قدمی در مسیر برداشتم.»

آقای سیدی این پست را چند روز پس از آن منتشر کرده که فیلم «جنگ جهانی سوم» او به‌ عنوان نماینده سینمای ایران برای معرفی به اسکار ۲۰۲۳ انتخاب شد.

محسن تنابنده نیز همزمان با اعتراضات در پستهای اینستاگرامی خود یاد مهسا امینی، نیکا شاکرمی و دیگر جان‌باختگان اعتراضات را گرامی داشته و از سیاستهای حاکم بر جمهوری اسلامی به تندی انتقاد کرده بود.

وزیر فرهنگ جمهوری اسلامی که با شروع اعتراضات در ایران بر ضد هنرمندانی که سمت مردم ایستادند، مواضع تندی گرفت و بارها آنها را به حذف و ممنوع‌الکاری تهدید و به سکوت تشویق کرد در تازه ترین اظهارنظر خود از این هنرمندان با عنوان «مشکل‌دار» یاد کرد.

محمد مهدی اسماعیلی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه گفته شده نام تمامی هنرمندان از فهرست هنرمندان «مشکل‌دار» خارج شده اما در عمل این اتفاق رخ نداده گفت:« کسانی که اظهار پشیمانی کردند و به آغوش مردم و جامعه برگشته‌اند تلاش می‌کنیم برای آنها فضای کار را فراهم کنیم اما کسانی که همچنان سر ناسازگاری با آرمان‌ها را دارند قصه‌شان متفاوت است.»

XS
SM
MD
LG