لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۸

انعکاس اعتراض‌ها در دنیای هنر؛ برنده اسکار بهترین بازیگری از مردم ایران حمایت کرد


آلیویا کالمن، بازیگر برجسته بریتانیایی و برنده اسکار بهترین بازیگری
آلیویا کالمن، بازیگر برجسته بریتانیایی و برنده اسکار بهترین بازیگری

حمایت های جهانی در محکومیت کشته‌شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد همچنان ادامه دارد.

در تازه‌ترین موج حمایت های جهانی، «آلیویا کالمن» بازیگر برجسته بریتانیایی و برنده اسکار بهترین بازیگری و «آدریان دبوز» بازیگر و خواننده آمریکایی برنده اسکار بهترین بازیگری نیز به کارزار جهانی محکومیت قتل مهسا امینی و حمایت از دختران و زنان ایران در برابر سرکوب دولتی پیوسته اند.

پیش از آن نیز چهره های شاخص هالیوود از جمله «کیت بکینسیل»، «برادلی وایتفورت»، «نازنین بنیادی»، «برایان کاکس» و دیگران با پخش ویدیویی حمایت خود را از کارزار جهانی علیه کشته‌شدن مهسا امینی اعلام کرده‌اند.

«نازنین بنیادی» بازیگر ایرانی بریتانیایی که با بازی در سریال تلویزیونی «ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت» به شهرت جهانی دست یافته، برای راه اندازی این کارزار با همه قوا تلاش کرده پیام اعتراضات امروزی نسل جوان ایران را به گوش جهانیان برساند. وی همچنین از جوامع بین المللی مصرانه خواسته است در این باره سکوت نکرده، و علیه جنایات حکومتی علیه زنان ایران اعتراض کنند.

حال تلاشهای این بازیگر ایرانی آمریکایی موثر افتاده و شمار بیشتری از چهره های شاخص هالیوود به کارزار جهانی حمایت از اعتراضات جوانان ایران پیوسته اند.

نازنین بنیادی به صدای آمریکا: وظیفه ما این است که از مردم ایران حمایت کنیم
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

در یک ویدیو که «نازنین بنیادی» در شبکه های اجتماعی همرسانی کرده، چندین و چند چهره برجسته هالیوود از اعتراضات خیابانی مردم ایران در مبارزه علیه بی عدالتی ها حمایت کرده اند. این چهره های شاخص هالیوود با ابراز همدردی با مردم ایران در غم از دست دادن مهسا امینی، یادآوری می کنند با وجود قطع اینترنت و سایر شیوه های سرکوب توسط حاکمیت، مردم ایران همچنان به مبارزه خود ادامه می دهند.

«برایان کاکس» بازیگر سریال «جانشنیی» در این ویدیو می گوید: «ما باید در همبستگی با مردم ایران به پاخیزیم تا جهان فریادهای آنان را بشنود.» او همچنین از همه کسانی که این ویدیو را می بینند خواهان همرسانی و بازتوییت این ویدیو شده و افزوده: «به مردم ایران نشان دهیم با آنان هستیم. همه ما باید برای تحقق شعار «زن، زندگی و آزادی» در ایران تلاش کنیم.

در پایان ویدیو، از همه بینندگان درخواست شده برای «زنده نگه داشتن این جنبش» تازه ترین گزارش های اعتراضات جوانان ایران را در سراسر جهان همرسانی کنند.

XS
SM
MD
LG