لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۳

تاثیر بحران حوزه یورو بر چشم انداز اعتبارات


موسسه خدمات مالی ارزیابی فیتچ در نیویورک در گزارش روز سه شنبه خود اعلام کرد ظرف شش ماه گذشته چشم انداز منفی اعتبارات در زمینه خدمات مالی، بیمه، و بخش نهادهای مالی دو برابر شده است.

به گفته این نهاد خدمات مالی نگرانی درباره بحران مالی حوزه یورو و افزایش اعتبارات منفی به تاثیر منفی خود در بازسازی اقتصاد جهانی ادامه می دهد.

این نهاد می گوید ریشۀ مشکل، عمیق تر شدن بحران بدهی های اروپاست. ترِوُر پیتمن مامور اعتبارات منطقه اروپا و آسیای جنوب شرقی در موسسه فیتچ به صدای آمریکا گفت به نظر می رسد بحران «طولانی تر» شود. وی گفت: ما فکر نمی کنیم حوزه یورو از هم بپاشد، اما چالش های بحران در حوزه یورو ادامه خواهد یافت و اعمال سیاست ها زمان می برد.

فیتچ می گوید احتمال خروج بالقوه یونان از حوزه یورو بعد از انتخابات منتفی شد اما هشدار می دهد که بحران بزرگتر تا زمانی که رهبران اروپا موفق شوند برنامه ای «معتبر و قابل تداوم» برای ادغام (اقتصاد اروپا) ارائه دهند، ادامه خواهد داشت.

در همین حال فیتچ می گوید آخرین شاخصها نشان می دهد که رشد اقتصاد جهانی از مرز انتظارات پایین تر بوده است.

نهاد ارزیابی اقتصاد پیش بینی کرده است رشد تولید ناخالص جهانی در سال جاری ۲/۲ درصد خواهد بود که نسبت به سال گذشته که ۷/ ۲ درصد بود کاهشی نیم درصدی نشان می دهد.
XS
SM
MD
LG