لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۸

آلمان برای چهارمین بار پیاپی به نیمه‌نهایی جام جهانی صعود کرد


عکس آرشیوی از تیم ملی فوتبال آلمان
عکس آرشیوی از تیم ملی فوتبال آلمان

تیم ملی فوتبال آلمان در نخستین بازی از مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، روز جمعه با به ثمر رساندن یک گل، از سد تیم ملی فرانسه گذشت و برای چهارمین بار پیاپی به مرحله نیمهنهایی رقابت‌های جام جهانی فوتبال صعود کرد.

قهرمان سه دوره جام جهانی، در حضور بیش از ۷۴ هزار تماشاچی در ورزشگاه ماراکانای شهر ریو دوژانیرو، در دقیقه ۱۳ توسط متس هوملز به تک گل بازی دست یافت و با باقی ماندن این نتیجه تا پایان ۹۰ دقیقه، خروس‌های فرانسوی، که سابقه یک دوره قهرمانی در جام جهانی فوتبال را داشتند، از دور رقابت‌ها حذف شدند.

بازیکنان فرانسه برای جبران گل خورده، دست به حملاتی در زمین حریف زدند و شاید مهم‌ترین موقعیت آنها در دقیقه ۳۴ بدست آمد که امانوئل نویر، دروازه‌بان آلمان، با هشیاری توانست ضربه متیو والبوئنا را دفع کند.

در نیمه دوم نیز فرانسوی‌ها به حملات خود ادامه دادند و غیر از یک یا دو مورد، دروازه آلمان را چندان با خطرات جدی روبرو نکردند. ضد حملات ژرمن‌ها هم به اندازه فرانسوی خطرناک بود و حتی در دقیقه ۸۱ می‌توانستند توسط آندره شورله به گل دوم دست یابند، که البته این اتفاق رخ نداد.

بازی امروز این دو غول فوتبال اروپا، در مجموع متعادل بود و تشخیص تیم بازنده از تیم برنده کمی دشوار می‌نمود؛ غیر از دقایق پایانی بازی که گویا فرانسوی‌ها خطر حذف شدن را بیشتر حس کردند و بازی از هیجان بیشتری برخوردار شد.

دیگر بازی مرحله یک چهارم، جمعه شب بین برزیل میزبان و کلمبیا برگزار خواهد شد که برنده آن دیدار، باید در مرحله نیمه نهایی به مصاف آلمان برود.

پیش از آغاز دیدار تیم‌های آلمان فرانسه، کاپیتان‌های دو تیم متنی را در محکومیت نژادپرستی و تبعیض خواندند.

XS
SM
MD
LG