لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۴

آلمان حریف فرانسه در یک چهارم نهایی جام جهانی شد


آندره شورله زننده گل نخست تیم ملی فوتبال آلمان به تیم ملی الجزایر - ۹ تیر ۱۳۹۳
آندره شورله زننده گل نخست تیم ملی فوتبال آلمان به تیم ملی الجزایر - ۹ تیر ۱۳۹۳

تیم ملی فوتبال آلمان، در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل، روز دوشنبه مقابل تیم ملی الجزایر قرار گرفت که با شکست آن تیم و صعود به مرحله بعد، باید به مصاف یکی از رقبای دیرینه اروپایی خود، یعنی تیم ملی فوتبال فرانسه، برود.

تلاش بازیکنان دو تیم در طول ۹۰ دقیقه وقت قانونی بدون نتیجه باقی ماند و بازی به وقت اضافه کشیده شد.

شاگردان یواخیم لو در ۱۵ دقیقه نخست وقت اضافه همچنان در تلاش برای رسیدن به گل بودند و بالاخره در دقیقه ۹۲ توسط آندره شورله موفق شدند به نخستین گل این دیدار دست یابند. الجزایری‌ها نیز کماکان در لحظاتی روی دروازه ژرمن‌ها خطرناک ظاهر می‌شدند اما نتواستند گل عقب افتاده را جبران کنند.

در دقایق آخر وقت اضافه دوم و در حالی که خستگی در پاهای بازیکنان هر دو تیم مشهود بود، مسوت اوزیل گل دوم را در دقیقه ۱۱۹ برای تیم ملی آلمان به ثمر رساند و به نظر می‌رسید که کار را تمام کرده است.

الجزایری‌ها، در حالی که بازیکنان خسته آلمان از صعود خود مطمئن بودند، در دقیقه ۲+۱۲۰ توسط جابو یکی از گل‌های خورده را جبران کردند؛ اما خیلی زود سوت پایان بازی زده شد و حریف فرانسه، که پیش از این به مرحله بعد صعود کرده بود، مشخص شد.

تیم ملی فوتبال فرانسه پیشتر در روز دوشنبه، موفق شد با نتیجه ۲ بر صفر از سد نیجریه بگذرد. تیم‌های ملی فوتبال برزیل، کلمبیا، کاستاریکا و هلند دیگر تیم‌های صعود کننده به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ هستند.

تیم‌های ملی فوتبال آمریکا و بلژیک، و نیز آرژانتین و سوئیس نیز فردا به مصاف هم می‌روند تا تکلیف دو تیم دیگر صعود‌کننده به این مرحله مشخص شود.

XS
SM
MD
LG