لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

کارگران سد «کارون ۴» دو ماه حقوق و عیدی طلبکار هستند؛ تداوم سریال حقوق‌های معوق


سد کارون ۴ در شهرستان لردگان
سد کارون ۴ در شهرستان لردگان

با نزدیک شدن به روزهای پایانی نخستین ماه سال، کارگران و کارکنان واحدهای مختلف صنعتی همچنان تاخیر در پرداخت حقوق و مزایا را تجربه می‌کنند و در تازه‌ترین مورد یک خبرگزاری از پرداخت نشدن دو ماه حقوق و بخشی از عیدی کارگران سد «کارون ۴» خبر داده است.

خبرگزاری ایلنا، وابسته به تشکل حکومتی «خانه کارگر» به نقل از کارگران «سد کارون ۴» در شهرستان لردگان نوشته که تا پیش از این تا سقف شش ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده داشتیم.

بنابر اعلام ایلنا، پیمانکار سد کارون ۴، کمبود نقدینگی را دلیل این تاخیر اعلام کرده است.

به نوشته این خبرگزاری کارگران این مجموعه همچون سایر کارگران با مشکلات زیادی از جمله بحران معیشت مواجه هستند.

از سوی دیگر خبرگزاری صدا و سیما نیز از تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داده و نوشته است که این افراد از جمله اقشار کم درآمد جامعه محسوب می‌شوند و از آنجایی که اکثرا دارای عروس، داماد و نوه هستند حقوق بازنشستگی کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد.

به نوشته خبرگزاری صدا و سیما ایجاد تاخیر در پرداخت این حقوق ناکافی فشار بیشتری بر این افراد که سال‌های سال کارکرده و چرخ مملکت را چرخانده‌اند وارد می‌کند.

مرور خبرها نشان می‌دهد که تاخیر در پرداخت حقوق و دستمزد معضل اصلی کارگران و کارمندان در تمامی بخش‌ها است.

در همین رابطه اواسط اسفند ماه سال ۱۴۰۲ تاخیر ایجاد شده در پرداخت حقوق معلمان خرید خدمت ۵ ماهه شد و در واکنش به انتقادات، معاون وزارت آموزش و پرورش وعده پرداخت ۲ ماه از این ۵ ماه را «در آینده نزدیک» داد.

این اتفاق با گذشت یک ماه از وعده‌ای که داده شده بود رخ نداده است تا مطالبات معلمان خرید خدمت وارد ماه ششم شده و رسما از ابتدای سال تحصیلی هیچگونه دریافتی نداشته باشند.

XS
SM
MD
LG