لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۷

تظاهرات ۲۰۰هزار نفری زنان مخالف ترامپ، یکروز پس از مراسم تحلیف ریاست جمهوری


یک روز پس از برگزاری مراسم سوگند دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا، واشنگتن میزبان تظاهرات شهروندان آمریکایی خواهد بود که گفته اند روز شنبه برای دفاع از حقوق زنان دست به راهپیمایی و تظاهرات خواهند زد.

مقامات در واشنگتن پیش بینی می کنند که بیش از دویست هزار نفر در این تظاهرات شرکت کنند. همزمان قرار است تجمع های کوچکتری در دیگر نقاط ایالات متحده برگزار شود که هدفشان حمایت از حقوق همجنسگرایان، مهاجران، کارگران، طرفداران اصلاح قوانین مالکیت اسلحه، دستمزد برابر زنان و مردان، و عدالت نژادی است.

نطفه برگزاری تظاهرات زنان در واشنگتن بطور تدریجی و در پی انتشار پیام هایی توسط فعالان زن در شبکه های اجتماعی بعد از اعلام پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر بسته شد و سازماندهندگان صفحه فیسبوکی را به همین منظور تاسیس کردند.

راهپیمایی زنان و فعالان حقوق زنان در واشنگتن قرار است از بنای یادبود آبراهام لینکلن آغاز و به مقابل کاخ سفید منتهی شود.

شرکت کنندگانی که از ایالت های دیگر راهی واشنگتن می شوند باید فکری برای اقامت خود بکنند اما به دلیل مصادف شدن این تظاهرات با مراسم تحلیف ریاست جمهوری و شرکت کنندگان در این مراسم، هتل ها و مسافرخانه های پایتخت آمریکا یا جا ندارند و یا تعرفه های خود را بالا برده اند. به همین دلیل تظاهرات همزمان در ایالت های دیگر آمریکا با هدف مشابه برنامه ریزی شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG