لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

هه‌نگاو از کشته شدن «یک دختر هیجده ساله» با «شلیک مستقیم» یک مامور در استان لرستان خبر داد


سازمان هه‌نگاو خبر داده که یک دختر ۱۸ ساله اهل روستای «گویژه» واقع در منطقه کاکاوند شهرستان نورآباد استان لرستان، پنج‌شنبه ۳۱ تیر، با شلیک مستقیم گلوله یکی از نیروهای انتظامی پاسگاه «چشمه سفید» به سرش، در دم جان‌باخته است.

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، راضیه رحمانی، در جریان هجوم نیروهای انتظامی به منزل خانوادگی به بهانه کشف مواد مخدر، مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

براساس خبر یک «منبع مطلع»، نیروهای انتظامی به بهانه کشف مواد مخدر به منزل شهروندی به نام شکررضا رحمانی هجوم برده و «به دلیل مقاومت اعضای خانواده میان آن‌ها درگیری لفظی و مشاجره صورت گرفت.»

او افزود که در جریان این درگیری «یکی از ماموران با سلاح کلت کمری راضیه رحمانی را از ناحیه سر هدف قرار داده و [او] در دم جانش را از دست داده است.»

در خبر دیگری از کانون حقوق بشر ایران، راضیه رحمانی یکی از فرزندان این خانواده بوده است.

یکی از نزدیکان این خانواده اعلام کرد که «هجوم ماموران بدون حکم قضایی صورت گرفته است.»

مراسم خاکسپاری راضیه رحمانی روز شنبه ۲ تیر ماه در آرامستان «گلزار شهدای لک هرسین» از توابع استان کرمانشاه برگزار شد.

مأموران مسلح جمهوری اسلامی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دهه‌های گذشته تحت عنوان «مبارزه با قاچاق کالا» صدها کولبر و کاسب‌کار را هدف تیراندازی‌های مرگبار قرار داده‌اند.

در بسیاری از موارد، نهادهای ذیربط جمهوری اسلامی در پاسخ به شکایات و پیگیری‌های خانواده‌های قربانیان، به جای پاسخگو کردن عاملان این تیراندازی‌ها، آنها را ترفیع درجه می‌دهند و به دیگر مناطق ایران منتقل می‌کنند.

XS
SM
MD
LG