لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۶

کاخ سفید: گفت‌وگوی شام ترامپ و پوتین پنهانی نبود


مراسم شام طی اجلاس گروه بیست با حضور صدر اعظم آلمان، پرزیدنت ترامپ، ولادیمیر پوتین، و دیگر سران اجلاس
مراسم شام طی اجلاس گروه بیست با حضور صدر اعظم آلمان، پرزیدنت ترامپ، ولادیمیر پوتین، و دیگر سران اجلاس

کاخ سفید از انتشار جزئیات بیشتر گفت‌وگوی شام پرزیدنت ترامپ و ولادیمیر پوتین طی اجلاس گروه بیست خودداری کرد.

طی اجلاس سران بیست اقتصاد قدرتمند جهان موسوم به اجلاس گروه ۲۰ که در روزهای هفتم و هشتم ماه ژوئن در آلمان برگزار شد، پرزیدنت ترامپ و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در یک مراسم شام گفت‌وگویی با هم داشتند که مورد انتقاد قانونگذاران دموکرات آمریکا قرار گرفته است.

سارا هاکبی، سخنگوی کاخ سفید، در کنفرانس خبری روز چهارشنبه و در واکنش به فشار خبرنگاران درباره جزئیات این ملاقات شام گفت «این یک مراسم شام دسته‌جمعی بوده و ماهیت این ملاقات نیز اجتماعی بوده است.»

به دنبال انتشار خبر این گفت‌وگوی شام دو رهبر، دیپلمات های پیشین، کارشناسان سیاسی، و قانونگذاران دموکرات آمریکا آنرا ملاقاتی «غیر معمول» خواندند.

ادم شیف، عضو دموکرات کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا، گفت از شنیدن این خبر تعجب کرد است و آنرا «به شدت مشکل‌ساز» خواند.

مایکل مکفال، فرستاده پیشین آمریکا به روسیه، نیز در واکنش به این خبر گفت آقای ترامپ باید فورا از طریق توئیتر و یا در کنفرانسی خبری محتوای دقیق این ملاقات شام رودررو با پوتین را منتشر کند.

در همین حال، پرزیدنت ترامپ و کاخ سفید گمانه‌زنی ها مبنی بر اینکه این گفت‌وگوی شام میان دو رهبر پنهانی بوده است را تکذیب کرده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG