لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۳

پوتین خطاب به رهبران گروه ۲۰: روسیه در انتخابات آمریکا دخالت نکرد


ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در اجلاس گروه ۲۰ به سران این گروه گفت روسیه هیچوقت در انتخابات آمریکا دخالت نکرده است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، سوتلانا لوکاش، رئیس هیأت مذاکره‌کننده روسیه در اجلاس جی ۲۰، در پیامی توئیتری به اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در این اجلاس پرداخت که در آن آقای پوتین هر گونه دخالت روسیه در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تکذیب کرده است.

سوتلانا لوکاش در پیام توئیتری خود نوشت ولادیمیر پوتین خطاب به رهبران گروه ۲۰ به «عدم شواهد» مبنی بر چنین دخالتی اشاره کرده و گفت «روسیه هیچوقت در انتخابات آمریکا دخالت نکرده است.»

این در حالی است که تحقیقات در کنگره آمریکا مبنی بر دخالت احتمالی روسیه در انتخابات و همچنین رابطه احتمالی تیم ترامپ با عوامل روسیه همچنان در جریان است.

ولادیمیر پوتین پیشتر نیز بارها اتهام دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرده بود و دموکرات‌ها را متهم می کند که آنها برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی شان در انتخابات و اشتباهاتی که مرتکب شدند و منجر به پیروزی ترامپ شد، این موضوع را مطرح کرده‌اند.

اما تحقیقات کنگره و پلیس فدرال آمریکا در مورد ارتباط مسئولان ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه، امید پوتین برای ملاقات فوری با ترامپ را کمرنگ کرد؛ تا با گذشت نزدیک به شش ماه، نشست سران گروه ۲۰ در آلمان نخست فرصت ممکن برای انجام دیدار رو در رو میان این دو رهبر شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG