لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۳

بیشترین جستجوی آمریکایی‌ها در سال ٢٠٢٢ در گوگل؟ «وُردلی» در صدر است


واژه‌هایی که طی سال ٢٠٢٢ در گوگل بیشترین بار جستجو شده‌اند
واژه‌هایی که طی سال ٢٠٢٢ در گوگل بیشترین بار جستجو شده‌اند

اگر جستجوها در گوگل دریچه‌ای به آنچه آمریکایی‌ها واقعا به آن فکر می‌کنند باشد، آن‌وقت می‌بینیم میلیون‌ها نفر از آنها کلمه «وُردلی»، بازی آنلاین روزانه واژه‌یابی، را جستجو کردند که توسط یک مهندس نرم‌افزار مستقر در نیویورک ساخته شده است.

تاثیر عبارت وُردلی، که بیشترین جستجو در سال ٢٠٢٢ در گوگل را به خود اختصاص داد، سایمون راجرز، مدیر تیم گرایش داده‌ها در گوگل را شگفت‌زده کرده است. این تیم روند جستجو در این شرکت را بررسی می‌کند.

راجرز در ایمیلی به صدای آمریکا گفت: « وردلی پرطرفدارترین کلمه است و تأثیری که بر بررسی داده‌های ما داشته است را نمی‌توان نادیده گرفت.»

وردلی، نتایج انتخابات، بتی وایت، ملکه الیزابت و باب سگت پنج مورد از محبوب‌ترین جستجوهای گوگل در سال ٢٠٢٢ بودند که نشان می‌هد آمریکایی‌ها همچنین بر سیاست و افراد مشهوری که در این سال درگذشته‌اند، تمرکز داشتند.

گوگل با ٩٢ درصد از سهم بازار موتورهای جستجو در سراسر جهان، جستجوگر اصلی برای دسترسی به اطلاعات درباره جهان در آمریکا بوده است.

راجرز می گوید: «جستجوها در گوگل منعکس‌کننده چیزی است که ما واقعا به آن اهمیت می‌دهیم.»

نتایج انتخابات در آمریکا، درگذشت ملکه الیزابت و اوکراین هم از برترین جستجوهای خبری در سال ٢٠٢٢ بودند. مردم همچنین می‌خواستند بدانند چگونه قطر و کی‌یف را تلفظ کنند. جستجوها شامل مواردی مانند قیمت بنزین، آزمایش‌ کووید و نزدیک‌ترین حوزه رای‌گیری به آنها هم بوده است. بسیاری هم به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی کمک به اوکراین، پناهجویان اوکراینی، حق سقط جنین و مدرسه یووالدی، محل تیراندازی مرگبار در ایالت تگزاس، بودند.

راجرز می‌گوید: «ما می‌خواهیم به مردم اوکراین کمک کنیم یا از پناهندگان میزبانی کنیم. ما می‌خواهیم به دوستانمان در صورت ابتلا به افسردگی کمک کنیم و می‌خواهیم به اهداف خیر کمک کنیم. همه اینها در داده‌ها منعکس شده است.»

راجرز می‌گوید به موضوعات دیگری نیز در موارد جستجو در سال ٢٠٢٢ توجه کرده است.

او می‌گوید: «٢٠٢٢ سال فوق‌العاده دشواری با رویدادهای واقعا بزرگ بود که همه در روش جستجوی ما منعکس شده است. برای مثال، انتخابات میان‌دوره‌ای، پرجستجو‌ترین انتخابات میان‌دوره‌‌ای در تمام دوران‌ها بود.»

در سال ٢٠٢١، تمرکز روی واکسن‌های کووید-١٩، کمک مالی دولت به مردم در برابر آسیب‌های ناشی از کووید-١٩ و افرادی مانند گبی پتیتو، کایل ریتن‌هاوس و برایان لاندری بود که همگی با خشونت و مرگ مرتبط بودند.

راجرز می‌گوید: «سال گذشته، موضوع واقعا پشت سر گذاشتن همه‌گیری کووید-١٩ بود. اما امسال از این مرحله گذشتیم و وارد مرحله بعدی شدیم.»

XS
SM
MD
LG